Tipphetked: Tammeka alistas Lõuna-Eesti lahingus Tuleviku, Levadiale seljavõit

Jalgpalli meistriliiga 22. voorus sai Tartu Tammeka Tristan Koskori 35. minuti tabamusest 1:0 jagu Viljandi Tulevikust.

Mängupäeva teises kohtumises oli Tallinna FCI Levadia 6:1 üle Narva Transist. Pealinlaste väravate eest hoolitsesid Maksin Podholjuzin 23., Aime Marcelin Gando Biala 57., Muamer Svraka 59., Roman Debelko 66., Jevgeni Harin 71. ja Kirill Nesterov 90.+1. minutil. Piirilinna poolelt tegi 40. minutil skoori Dante Roger David Leverock.

Tartu JK Tammeka - Viljandi JK Tulevik mäng täispikkuses:

Tartu on olnud pärast liigapausi suurepärases hoos. Pärnust tuldi tagasi vaid viigipunktiga, kuid järjepanu on alistatud Narva Trans ja viimati suurüllatusean ka Levadia. Tabelis on Tammeka 29 punktiga viies, ent edu reedel Floralt viigipunkti välja võidelnud Paide Linnameeskonna ees on vaid kaks punkti.

Viljandi on tabelis 14 punktiga eelviimasel ehk üheksandal kohal, sama punktisummaga on kaheksas Kuressaare. Duo edu tabeli punase laterna Pärnu ees on viiepunktiline. Viljandi on püsinud kaotuseta kaks kohtumist, kui pärast kaotust Florale on viigistatud nii Tallinna Kalevi kui ka Pärnu Vaprusega.

Meeskonnad on tänavu vastamisi olnud kahel korral. Aprilli alguses Viljandis peetud kohtumine lõppes Tammeka 2:0 võiduga, 22. mail Tartus aset leidnud mängus jäid väravad löömata.

Tammeka peatreener Kaido Koppel: «Proovime võtta eeskuju Kanteri ja Kirdi kvalifikatsiooni esimestest katsetest - haarata mängus initsiatiiv ja lüüa juhtvärav ning peale seda lõpetada rasmusmägilikult - kergelt ja stiilselt.“

Tammeka kaitsja Mihhail Slaštšjov, kes lõi nädala eest Levadia vastu võiduvärava: «Kui juba kreeklane võitis kaugushüppes EM-tiitli, siis ma ei näe mitte ühtegi põhjust, miks Tammeka ei peaks võitma Viljandit!»

Mängu kohtunik on Miko Pupart, keda abistavad Veiko Mõtsnik ning Sten Klaasen. Neljas kohtunik on Tanel Üprus.