PM Berliinis. Esmaspäeval startiv Jagor pole paar nädalat tõkkeid jooksnudki

Jaak-Heinrich Jagor

FOTO: Liis Treimann

Tõkkejooksja Jaak-Heinrich Jagor asub esmaspäeval EMil starti, ent ta pole paar nädalat tõkkeid jooksnudki. Jagorit kummitab väike põletik, ent 28aastane jooksja ei muretse. "Ma ei lähe edasipääsu isegi mitte püüdma, vaid vormistama!" teatas ta.

Mure peitub vasakus jalas ja oli veel poolteist nädalat tagasi väga tõsine.

"Pärast kahenädalast sileda jooksu tsüklit oli plaanis enne Eesti meistrivõistlusi vähemalt paar tõkkestarditrenni teha, et Rasmus Mägiga korralikult joosta. Esimeses trenni ajal aga juhtus nii, et vasakut jalga jõuliselt maha pannes kippus see alt läbi vajuma," selgitas Jagor juhtunut.

"Selle lihase ja Achilleuse kõõluse üleminekukohal on väike põletik, mis muidu muret ei tekita, ent kui jooksu ajal hakkad sammu venitama, tekib pidurdusmoment," lisas jooksja.

 "Võtsime siis rahulikult. Tegime muid laktaati tõstvaid alternatiive ning natuke jõudu ja hüppeid. Sel nädalal on seljataga kaks kiiremat jooksutrenni murul, üleeile sai naelikutes täiega joosta. Ent üle tõkete pole tõesti jooksnud, eeljooks on mingil määral põnev!"

Siiski läheb Jagor oma eeljooksus täiega panema, sest tagasi hoida pole mõtet. Oma eeljooksus on ta aegade põhjal kolmas mees, otse pääseb edasi iga jooksu kaks paremat. 

FOTO: European Athletics

"Seda ohtu pole, et ma peaks kartma, et Achilleus plaksuga pooleks lööb. Mind see verest välja ei löö. Olen selline tõkkejooksja, kelle jaoks on tähtis, et kiirus oleks olemas. Tõkete ületamine on mul veres, nende ületamine pole mingi küsimus.

Sellist asja nagu kehv tõkketehnika mul ei eksisteeri. Isegi kui peaks juhtuma, et jalg hakkab muret tegema, on seis 50:50. Ma võin hakata ka rohkem samme tegema, et see jooks kiiresti lõpetada," rääkis Jagor.

Milline tulemus tooks sellises seisus südamerahu? "Praegu on kõik lihtne: kui poolfinaalis on pärast lõpujoont tunne, et rohkem polnud endast anda, peab rahul olema. Ükskõik, kas aeg on 49,0 või 49,99. Kui ka jalamure peaks maad võtma, tuleb võtta kõik, mis võtta annab!"

Tagasi üles