Jalgpalliliidu peakohtunik täidab UEFA Superkarikal vastutusrikast rolli

Uno Tutk (paremal) koos värske UEFA kohtunike juhi ja 2012. aasta Euroopa meistrivõistluste finaali kohtuniku Roberto Rosettiga

FOTO: Erakogu

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peakohtunik Uno Tutk määrati 15. augustil Tallinnas toimuvale UEFA Superkarika mängule Madridi Real – Madridi Atlético kohtunike vaatlejaks.

Kohtunike vaatleja on UEFA esindaja, kes teeb kohtunike tegevusest põhjaliku analüüsi ja koostab raporti, mis võetakse aluseks vilemeeste arendamisel ja järgmistel määramistel.

Tallinnas peetaval finaalil on Tutki jälgida äsja maailmameistrivõistluste finaalturniiril ametis olnud Poola kohtunik Szymon Marciniak ja tema juhitav meeskond.

Uno Tutk on esimene Eesti kohtunike vaatleja, kes niivõrd kõrgetasemelise määramise teenis. Delegaatidest sai mullu nii vastutusrikka ülesande EJLi asepresident Ainar Leppänen, kes oli ametis UEFA Euroopa liiga finaalil.

UEFA sarjades on Tutk kohtunike vaatlejana ametis olnud enam kui 200 mängul, mille hulka lisandus sel aastal ka UEFA Meistrite liiga veerandfinaal FC Barcelona – AS Roma.

Tagasi üles