Curlingu EM toob Eestisse üle 300 sportlase

John Shuster FOTO: FRANCOIS-XAVIER MARIT/AFP / Scanpix

Täpselt 100 päeva pärast stardivad Eestis esmakordselt Euroopa meistrivõistlused curlingus, millest saab Eesti juubeliaasta üks kaalukamatest spordisündmustest. Võistlus toob Eestisse Euroopa curlingutipud, sh ka tiitlikaitsjad Rootsist ja Šotimaalt ning teleülekannete kaudu saab sellest osa üle 15 miljoni vaataja.

Eesti Curlingu Liidu presidendi Rainer Vakra sõnul on Euroopa meistrivõistluste korraldamine suurepäraseks reklaamiks kogu Eestile ja Tallinnale. «Niivõrd suurejoonelise tiitlivõistluse korraldamine Eesti 100. juubeliaastal on meie jaoks märgilise tähendusega. EMi toimumine Eestis loob pikaajalist väärtust kogu riigile, Tallinna linnale ning muidugi ka kogu Eesti spordi- ja curlingukogukonnale,» ütles Vakra.  

Euroopa meistrivõistlused on Rahvusvahelise Curlingu Föderatsiooni kalendris suurima osavõtjate arvuga tiitlivõistlus, mille teleülekandeid jälgib ligikaudu 15 miljonit televaatajat üle maailma. Esmakordselt on EMist ostetud teleülekande õiguseid ka Kanadasse ja USAsse. Võistlusel osaleb 20 riiki naiste arvestuses ja 26 meeste arvestuses ning kokku saabub novembris Eestisse üle 300 sportlase ja treeneri. Võistluse läbiviimisega on lisaks seotud üle 60 jäämeistri, kohtuniku ja korralduskomitee liikme, 50-liikmeline teleülekande meeskond ning üle 100 vabatahtliku.  

Eesti jaoks on tegemist EV100 juubeliaasta ühe kaalukaima spordisündmusega. «EM toob Eestisse mitte ainult Euroopa, vaid ka maailma parimad curlingumängijad, valitsevad olümpiavõitjad, treenerid ja ala suurimad fännid üle kogu Euroopa. Teeme omalt poolt kõik, et see rahvusvaheline spordisündmus oleks tipptasemel organiseeritud, nagu Eesti riigile vääriline on,» lubas Vakra.

Euroopa meistrivõistlused curlingus toimuvad 16.-24. novemberil 2018 Tondiraba jäähallis ning EM korraldatakse A-, B- ja C- divisjonides. A-divisjoni kuuluvad Euroopa kümme parimat curlinguriiki. Eesti mees- ja naisvõistkonnad mängivad B-divisjonis. Ühtlasi on tegemist ka maailmameistrivõistluste kvalifikatsioonivõistlusega.

Eesti Curlingu Liit allkirjastas suurvõistluste korraldamise lepingu Rahvusvahelise Curlingu Föderatsiooniga  möödunud aasta alguses. Euroopa meistrivõistlused curlingus hakkavad toimuma Tondiraba jäähallis kahel areenil. Suurvõistluse korraldamise kogemus on Eesti Curlingu Liidul olemas 2015. aastast, kui Tallinnas toimusid juunioride maailmameistrivõistlused.

Tagasi üles
Back