PM Berliinis. Teineteisega võidelnud Alver ja Uudmäe said suurvõistluselt indu juurde

Tähti Alver.

FOTO: Liis Treimann

Berliini EMil leppisid Tähti Alver ja Merilyn Uudmäe kvalifikatsioonivõistlusega, kuid pidasid maha vahva omavahelise duelli. Kahe sentimeetriga (tulemused vastavalt 13.74 ja 13.76) jäi peale Alver, kes sai 22. koha, Uudmäe lõppkoht oli 24. Mõlemad jäid oma võistlusega aga rahule.

«Elu neljas tulemus, ei saa ju kurta! Isikliku rekordi ületamiseks pidanuks kõik õnnestuma. Väga palav oli, pool tundi tehnika jamas. Pidime väga kaua ootama seal. Nii tekkiski tunne, et esimene katse oli proovikatse. Sealt ei saanudki midagi tulla,» sõnas Alver. «Väga äge võistlus oli. Soojendust tehes vaatasin, mida teised teevad ja tunnetasin seda atmosfääri. Ikka tõsiselt lahe. See annab kindlasti indu juurde.»

Uudmäe sõnas samuti, et sunnitud ootamine rikkus avahüppe. «Paus tuli just kõige kuumemal ajal ja kõik olid ühes pundis ning meil polnud kuskile põgeneda päikese käest. Olin arvestanud, et minu hüppeni on jäänud poolteist minutit ning läks natuke teisiti. Kui minu aeg lõpuks kätte jõudis, pidi vastutuulega võitlema ning esimene voor oli väga keeruline. Oleks tahtnud ikka parema alguse teha. Pärast muutsin aga hoojooksu, kuid selle rütmi oli keeruline leida,» nentis ta.

Isa Jaagu ja vanema venna Jaanuse eeskujul kolmikhüppajana tiitlivõistlusele jõudnud Uudmäe sai sarnaselt Alverile motivatsiooni jätkata. «Tulevikus tasub samamoodi edasi teha. Võib usaldada oma treenerit ja treeningmeetodeid. Olen saavutanud stabiilsuse, seda ühte ja head hüpet pole veel kahjuks välja tulnud. Eks tuleb see tulevikus. Kolmikhüppes on 14 meetrit märk, kui selle ületatud saaks, oleks hea. Kunagi tahtsin 13 ületada, see tuli ka raskelt, aga kui sellega hakkama sain, siis hakkas see korduma,» lausus ta.

Tagasi üles