U16 koondis alustab reedel A-divisjoni Euroopa meistrivõistlusi

Eesti U16 koondis

FOTO: Siim Semiskar / basket.ee

Eesti noormeeste U16 koondis lendas kolmapäeva pärastlõunal Serbiasse Novi Sadi, kus alustatakse reedel A-divisjoni Euroopa meistrivõistlusi.

Eesti kuulub D-alagruppi koos Gruusia, Itaalia ning Prantsusmaaga. Esimene mäng peetakse reedel grusiinidega, kellega juuli keskel Türgis toimunud turniiril juba mõõtu võeti. Toona alistati 14-punktisest kaotusseisust Gruusia 62:51.

Koondise peatreener Marko Parkonen sõnas vahetult enne äralendu Basket.ee-le antud intervjuus, et grusiinide lõplik koosseis selgub alles kohapeal, kuid usutavasti on kõik paremad mängijad EM-il kohal.

«Juulis peetud mängus ei näidanud grusiinid kindlasti kõike välja, sest päev varem Türgi vastu tegid nad maa-ala pressi, mida nad meie vastu üldse ei kasutanud. Kahjuks väga palju videomaterjali nende kohta samuti näinud ei ole. Nad varjavad üldjuhul enda tegemisi päris hästi. Me teame Gruusia mängijaid ja nende tugevusi, peame selle infoga hakkama saama,» kommenteeris Parkonen.

Milliseid muudatusi on koondis enda mänguplaanis teinud pärast edukat Balti matši? «Vaatasime üle mõned erilised liigutused vastaste poolt. Kui meie vastu midagi üllatavat tehakse, siis oskame ka mängusituatsioonides nendeks valmis olla. Me ei pea igakord aega maha võtma, et sellistes olukordades lahendus leida.»

Koondise kapten Joosep Heinla sõnul on U16 koondise algavaks EM-iks hästi valmis: «Oleme teinud kõvasti trenni ning Balti matšil Läti ja Leedu vastu saadud võidud andsid enesekindlust. Saame omavahel hästi läbi ja meil on ühtlane meeskond.»

Koondist juhendavad peatreener Marko Parkonen ja treenerid Rein Raam ning Martin Rausberg. Füsioterapeudi kohuseid täidab Frederik Ross. 

Esimene mäng Gruusia vastu peetakse reedel, 10. augustil algusega kell 14:45. 

Tagasi üles