Rammo enne viimast finaalsõitu 21. Karpaki lõpptulemuseks 35. koht

Postimees Sport
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Deniss Karpak, Aarhus2018
Deniss Karpak, Aarhus2018 Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Taanis Aarhusis möödus olümpiaklassi purjetamise maailmameistrivõistluste 7. päev suuresti tuulevaikuses. Pea pool päeva ootasid purjetajad võistlemiseks sobilikku ilma. Esimene start anti alles peale kella viit õhtul. Rammo enne viimast finaalsõitu 21. Karpaki lõpptulemuseks 35. koht.

Laser-klassi finaalsõitude teisel päeval peeti tuulepuuduse tõttu vaid üks sõit. Rammo lõpetas sõidu 35ndana. Selle tulemusena langes Karl-Martin Rammo  4 kohta ning on üldarvestuses 21. kohal.

«Ei olnud väga hea päev. Esimeses, katkestatud sõidus olin esikümnes, mis oli ideaalne, kuid kahjuks lõppes meil jällegi tuul ja nii ka sõit... Teisel katsel, mis ka kirja läks, tegin kehva stardi ja paar halba otsust veel otsa. Rabelesin küll, aga kuskile ette kahjuks enam välja ei jõudnud,» rääkis Rammo. 

Finn-klassis toimus viimane finaalsõitude päev. Deniss Karpak, kuldgrupis, ja Taavi Valter Taveter, hõbegrupis, pidasid täna kaks sõitu. Karpak lõpetas esimese sõidu 40. kohal, teises sõidus ta ei startinud. Võistluste kokkuvõttes on Karpaki tulemuseks 35. koht.

Taveter oli päeva esimeses sõidus 19., teises sõidus aga tulemus tühistati eksimuse tõttu. Taavi Valter Taveteri lõpptulemuseks jäi MMilt 72. koht. «Teisipäeval sain valestardi, kolmapäeval tegin suure vea märgivõtus. Oma grupi viimase sōidu küll võitsin, aga see tühistati, kuna tuul läks liiga tugevaks,» rääkis Taveter.

Laer Radial klassi teisel finaalipäeval õnnestus pidada vaid üks sõit. Anna Pohlak on hetkel, enne viimast finaalisõitu, 94. kohal. Kolmapäeval finišeeris Pohlak 43ndana. 

49er FX klassis algasid kolmapäeval finaalsõidud. Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp startisid hõbegrupis ning lõpetasid kaks peetud sõitu vastavalt 19. ja 24. kohal. Kokkuvõttes annab see hetkel 49. koha.

49er klassis oli samuti esimene finaalsõitude päev. Juuso ja Henri Roihu pidasid hõbergupis kaks sõitu. Esimese tulemuseks oli 27. ja teises 17. koht. Üldarvestuses on Roihud 58ndal kohal. 

RS:X klassis võistlev Ingrid Puusta alustab neljapäeval finaalsõitudega kell 13.00 kuldgrupis.

Aarhusis toimuv suurvõistlus on esimene, mille tulemuste põhjal jagatakse välja pea 40% 2020-ndal aastal toimuva Tokyo Olümpiamängude osaluspääsmetest.

Tagasi üles