PM Berliinis. Tõllasson proovis kohtunikke veenda, kuid ebaõnnestunult

Berliini EM. Kergejõustik. Kettaheide, Kätlin Tõllasson. FOTO: Liis Treimann

Naiste kettaheites isiklikust rekordist pea 12 meetrit kehvema tulemusega 48.58 leppinud Kätlin Tõllassoni jäi Berliini EMil kripeldama kolmas katse, mis kandus tegelikult kaugemale, kuid kohtunikud tõstsid punase lipu.

«Mul on viimasest katsest on väga kahju, sest see kandus ikkagi 55 meetri peale. Küsisin küll videopilti, aga nad ütlesid mulle, et nad on juba kõik ise vaadanud ning saavad kinnitada, see oli millimeetrite mäng. Kaasvõistlejad ütlesid ka, et suure pildi pealt tundus, et pole, aga see oli nii kaugel, et ei osanud ise hinnata. Kurb, väga kurb!»

25-aastane kettaheitja raputas endale tuhka pähe. «Tegin ise enda jaoks võistluse raskeks. Oleks pidanud kahe esimese katsega hea tulemuse kirja saama, siis oleks saanud võistlust edasi ehitada. 55 meetrit võinuks olla ka täiesti vabalt viimaste edasipääsejate hulgas. Rikkusin kahjuks ise oma võistluse ära.»

Tõllasson kinnitas, et tema ametivenna Gerd Kanteri karjääri viimane tiitlivõistlus küttis emotsiooni eile õhtul kenasti üles. «Mul on väga hea meel, et Gerd väärikalt lahkus ning väga ilusa võistluse tegi,» sõnas ta. Kanteriga on tal ka omapärane mälestus.

«Ma olin siis küll juba ketast heitnud, aga 2009. aastal (pärast Kanteri MM-pronksi Berliinis) ütles isa, et nüüd valan sulle koduaeda kettaheiteringi. Seda ta ka tegi. Nii oli mul päris tihti võimalus ka kodus heita,» rõõmustas ta.

Tagasi üles
Back