Pärnus jagatakse Põhjamaade meistritiitlid jetispordis

Sel nädalavahetusel sõidetakse Pärnu jõel jetispordi Põhjamaade meistrivõistlused FOTO: Simon Palfrader

Sel nädalavahetusel sõidetakse Pärnu jõel kõrgetasemelised jetispordi Põhjamaade meistrivõistlused, kuhu on ennast registreerinud rekordilised 113 pilooti ja esindatud on 11 riiki. Kaugeimad võistlejad on saabumas Portugalist ja Ungarist.

Rajal on tulemas kõik Eesti tipud, kes on sellel hooajal võitnud juba seitse medalit tiitlivõistlustelt. SKI GP1 klassis on Eesti au kaitsmas MM-sarjas osalevad Marten Männi ja Markus Lutsokert. SKI Ladies GP1 klassis on osalemas MM-sarjas kolmandat kohta hoidev Kätriin Nilbe ja EM-il pronksi võitnud Jasmiin Üpraus.

Juunioritest on kohal mõlemad eestlastest maailmameistrid Mattias Reinaas ja Ander Hubert Lauri. Runabout GP4 klassis pakub skandinaavia paremikule konkurentsi MM-i pronks Mattias Siimann.

Tugevatest välissõitjatest on kohale tulemas SKI Ladies klassi MM-sarja liider Krista Uzare Lätist ja sama klassi 2017. a maailmameister Emma-Nellie Örtendahl Rootsist, SKI GP1 klassis Stian Shjetlin ja Daniel Svae Andersen Norrast, SKI GP3 klassis tänavune maailmameister Barnabas Szabo Ungarist jpt.

Põhjamaade meistrivõistluste võistlussõidud algavad laupäeval kell 12.00 Pärnu jõel vana silla juures. Laupäeval sõidetakse kaks ja pühapäeval kolmas võistlussõit. Pealtvaatajatele pakuvad nauditavat vaatemängu Freestyle jetisõitjad Venemaalt ja Soomest, kes lõpetavad oma trikihüpetega kõik kolm võistlusringi.

Tagasi üles
Back