Ingrid Puusta võitis põnevas duellis pileti Tokyo olümpiale!

RS:X-klassi purjelaudur Ingrid Puusta.

FOTO: Eesti Jahtklubide Liit

Purjetamise MMil Taanis, Aarhusis saavutas Ingrid Puusta naiste purjelaual RS:X 19. koha, millega tagas Eestile antud paadiklassis koha 2020. aasta Tokyo suveolümpiamängudele.

Täna olid RS:X-klassis kavas kolm viimast sõitu, mille eel paiknes Puusta üldarvestuses 20., ent riikide arvestuses 11. kohal. Sellega oli eestlanna täpselt joone peal, sest just 11 parimale riigile eraldati Aarhusis pilet kahe aasta pärast toimuvale olümpiale.

Puusta saavutas tänases esimeses sõidus küll kuuenda koha, aga et tema peamine ohustaja, Brasiilia purjelaudur Patricia Freitas oli 4., muutus olukord natuke ärevaks. Kriis süvenes, sest teine sõit läks Puustal nurja - 24. koht oli tema senise regati nõrgim ja läks seega mahaarvamisele. Õnneks polnud liiga edukas ka 18. koha saanud Freitas, aga viimase sõidu eel edestas Puusta brasiillannat kõigest kahe karistuspunktiga.

Õrna turvavõrku pakkus riikide lõikes 10. kohal ning mitte püüdmatus kauguses olnud venelanna Stefania Elfutina, aga temast saanuks Puusta mööda vaid juhul, kui Elfutina enda sõit täiesti nurja läinuks. Seega oli ülesanne selge - edestada iga hinna eest Freitast ja tagada seeläbi koht olümpial (kedagi teist Puustat selja tagant ohustamas polnud).

Viimase sõidu stardis valis Puusta sama kursi, mis Freitas, aga hoidis seda märgatavalt kauem, millega saavutas olulise edu - esimesse märki jõudis ta 9., ent Freitas alles 16. kohal. Teises märgis oli Puusta 7. ja Freitas 15., ent sealt väljudes valis brasiillanna erineva kursi ning jõudis Puustale järele. Kolmandas märgis oli Puusta 11. ja Freitas 13.

Sealt edasi suutis Puusta aga brasiillannat kontrollida, edestades rivaali neljandas märgis kahe, viiendas nelja, kuuendas kolme ja finišis samuti kolme kohaga. Viimase sõidu 12. koht tähendas, et Puusta lõpetas MM-regati 135 karistuspunktiga ning edestas Freitast 5 punktiga.

Puusta tagas Eestile teise pileti Tokyo olümpiamängudele. Esimese saavutas eile Laser-klassi purjetaja Karl-Martin Rammo. Kuigi koht pole nimeline, vaid ette nähtud riigile, on Puusta kindel favoriit Tokyos Eestit esindamaks. Kui nii, siis oleks tegu tema karjääri kolmanda olümpiaga - 2012. aastal Londonis saavutas ta 15. ja 2016. aastal Rio de Janeiros 11. koha.

2020. aasta Tokyo suveolümpiamängud toimuvad 24. juulist 9. augustini. Eestis näitavad seda olümpiat Kanal 2, Kanal 12 ja Postimees.

Tagasi üles