N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kalevi ragbiklubi võõrustab koduväljakul Soome meistrit

Postimees Sport
Facebook
Comments
Tallinna Kalevi ragbiklubi.
Tallinna Kalevi ragbiklubi. Foto: Aki Pentikäinen, Helsinki Rugby Club

Aastaga Soome meistriliigasse tõusnud Tallinna Kalev ragbiklubi läheb täna vastakuti mulluse Soome meistri Jyvaskylä RFC-ga. See pole esimene mäng Kalevi RFC ja Jyväskylä vahel – esimene kohtumine leidis aset juunis, mil Kalevil õnnestus vastastelt nende kodumurul võit võtta.

«Positiivne on see, et vastane on juba tuttav ning seekord saame neid sakutada oma enda koduväljakul. Küll aga ei tasu juunikuisest võidust suuri järeldusi teha, sest tegu on äärmiselt tugeva meeskonnaga, kes on eriti tuntud oma jõulise eesliini poolest. Seda saime omal nahal tunda ka eelmises mängus,» ütles Kalev RFC president Kristjan Kotkas. «Samas oma viimases mängus Helsinki ragbiklubi vastu suutsid ka Kalevi poisid näidata erakordselt tugevat ja füüsilist kaitsemängu, mille tulemusena rauges vastase motivatsioon ja lõppeks ka jaks. Sama taktikat kasutame ka seekord.»

Hooaeg tervikuna on Kalevi RFC jaoks jätkunud positiivselt, peamiselt treenitakse selleks, et muuta mängupilt stabiilsemaks. «Kuigi enamasti jäävad soomlased meist väljakule elu üle järele mõtlema, siis paaril mängul oleme ka ise ebaõnnestunud. Sellegipoolest hoiame hetkel liigas teist kohta ning plaanime seda ka säilitada, et saaks poolfinaali ikka kodupubliku ette tuua,» ütles Kotkas.

Kalevi ragbiklubi on Kotkase sõnul võrreldes mullusega teinud meeskonnana läbi märkimisväärse arengu ning mängupilt on oluliselt professionaalsem. «Meie poisid on tohutult andekad mängijad ning eesti mehe «tõuomadused» ka üldiselt ragbi mängimiseks ideaalsed. Käesoleval hooajal on meie arengule andnud olulise tõuke üli-asjatundlikud ning kogenud treenerid Eestis teenivate Briti sõdurite ridadest,» ütles Kotkas.

Kalevi ragbiklubi läheb Jyväskylä vastu mängima laupäeval 11. augustil kell 15.00, Kalevi peastaadionil.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles