Täiseduga jätkav U16 koondis mängib EMil alagrupi esikoha peale

U16 Eesti vs Soome. FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES
U16 Eesti vs Soome. FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES Foto: Sander Ilvest / Postimees

Eesti noormeeste U16 korvpallikoondis jätkas Serbias peetavat Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri edukalt, kui teises mängus alistati kindlalt Itaalia numbritega 83:68.

Avaveerandi järel 17:12 juhtima läinud Eesti rebis poolajaks ette 42:28. Kolmandal veerandil suurendasid eestlased vahet 10 punkti võrra (19:9). Otsustavale neljandikule mindi 24-punktilises eduseisus.

Itaalased suutsid viimase veerandi küll võita, kuid ohtlikult lähedale täna meie meestele ei jõutud. 83:68 võit kirjutati Eestlaste kontosse.

Johannes Kirsipuu viskas üleplatsimehena 21 punkti ja Markus Ruubel lisas 14 silma. Vastaste poolelt tõi Sasha Grant 19 punkti.

Alagrupi viimase kohtumise peab Eesti homme algusega kell 17.00 Prantsusmaa vastu.