Emery debüüt Arsenali eesotsas ebaõnnestus – City võttis jõuga võidu

Kris Ilves
Londoni Arsenali peatreener Unai Emery.
Londoni Arsenali peatreener Unai Emery. Foto: GLYN KIRK / AFP

Valitsev Inglismaa jalgpallimeister Manchester City sai uue hooaja avavooru viimases mängus 2:0 jagu möödunud hooajal kuuenda kohaga leppima pidanud Londoni Arsenalist.

Võõral väljakul mänginud tiitlikaitsja asus mängu juhtima juba 14. minutil, kui sihile jõudis karjääri 50. värava Inglismaa kõrgliigas löönud Raheem Sterling. Teise poolaja keskpaigas vormistas lõppseisu reedel 24. sünnipäeva tähistanud Bernardo Silva. Arsenalil tekkisid omad võimalused, kuid nagu ikka, kahurimehed ei suutnud neid ära kasutada.

Seega jätkus Arsenali juhendajana debüteerinud hispaanlase Unai Emery nukker seeria Pep Guardiola vastu. Endine Valencia ja Sevilla peatreener Emery kohtus Guardiolaga Hispaanias kümme korda, kuid kordagi ei õnnestunud tal kaasmaalasest jagu saada.

Inglismaa kõrgliiga avavoorust teenisid võidupunktid kaheksa meeskonda: Liverpool, Londoni Chelsea, Manchester City, Crystal Palace, Watford, Bournemouth, Manchester United ja Tottenham Hotspur.