Eesti U16 koondis säilitas koha EMi A-divisjonis

Eesti U16 koondis
Eesti U16 koondis Foto: Siim Semiskar / basket.ee

Eesti U16 korvpallikoondis teenis Serbias Novi Sadis A-divisjoni Euroopa meistrivõistluste kohamängudel 78:65 (25:15, 22:17, 19:17, 12:16) võidu Montenegro üle.

Eesti rebis juba esimese veerandi järel 25:15 juhtima ja poolajaks suurendati vahe 15 silmale, 47:33. Kolmandal veerandil võideti montenegrolasi kahe punktiga ning viimasele veerandile mindi vastu soliidses eduseisus. Vastased küll jõudsid vahepeal kaheksa punkti kaugusele, kuid Marko Parkoneni hoolealused hoidsid mängu kontrolli all ning väärtuslik võit ja A-divisjoni püsimajäämine koos sellega kuulus Eestile. B-divisjoni langevad turniiri kolm alumist meeskonda.

Johannes Kirsipuu oli eestlaste parim 14 punktiga. Ken-Martti Reinart lisas 12 punkti ja 9 lauapalli. Montenegro resultatiivseim oli Fedor Zugic 17 silmaga.

Eesti jaoks jätkub turniir kohtadele 9.-12. Reedel tuleb vastamisi minna Iisraeliga, kes oli täna 72:63 üle Gruusiast.