Barcelona purustas 75 aasta vanuse Hispaania liiga rekordi

Lionel Messi
Lionel Messi Foto: MANU FERNANDEZ / AP / Scanpix

Aastatel 1935-1943 suutis Espanyoli meeskond võita hooaja esimese mängu üheksal aastal järjest, millega hoiti seda rekordit oma käest selle hooajani.

FC Barcelona alustas hooaega 3:0 võiduga Deportivo Alavesi vastu. Mänguskoori avas 64. minutil Lionel Messi, viies tiitlikaitsja karistuslöögist juhtima. Teise värava lõi 83. minutil Philippe Coutinho ning lõppseisu 3:0 vormistas üleaja teisel minutil Messi.

See oli Barcelona jaoks kümnes hooaeg järjest, kui on suudetud võita hooaja esimene kohtumine. Nii mindi linnarivaalist Espanyolist ühe võiduga mööda. Lisaks sellele oli Messi värav Barcelona 6000 liiga värav läbi aegade.