L, 1.04.2023

UEFA auhindab homovihale vapralt vastu astunud grusiini

Postimees Sport
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Tornike Okriašvili ja Guram Kashia
Tornike Okriašvili ja Guram Kashia Foto: GERARD JULIEN / AFP

Gruusia jalgpallur Guram Kashia otsustas eelmisel hooaja Hollandi tippklubis Vitesses mängides, et võitleb koos teiste klubide kaptenitega võrdõiguslikkuse eest, toetab LGBT kogukonda ning kandis mängides vikerkaarevärvilist kaptenipaela. Kuigi grusiin sai kodumaal sellise teo eest suisa tapmisähvardusi, astus ta neile vastu. Ponnistused ei jäänud märkamata – UEFA tänab teda 30. augustil eriauhinnaga.   

Kuigi vikerkaarevärvides kaptenipaela kandsid teisedki jalgpallurid, jäi Kashia eelkõige silma seetõttu, et kodumaal sattus ta tugevate rünnakute alla. Mõned tähtsamad isikud soovitasid grusiinil suisa koondise esindamine lõpetada, kuid ta teatas, et ei kahetse paela kandmist ning kinnitas, et toetab inimeste võrdset kohtlemist.

«Kiidan Gurami tema tugeva iseloomu ja julguse eest. Ta on teinud tähtsa sammu, toetamaks LGBT kogukonda ja soolist võrdsust ning väärib seda auhinda,» kiitis UEFA president  Aleksander Čeferin. «Kuigi tema teod tõid ähvardusi, kuulutas ta kõigile sallivust ning aitas oma kodumaal eelarvamusi leevendada.»

Kashia mängib uuest hooajast USA-s San Jose Earthquakesi ridades ning lubas, et jätkab õiguste eest võitlemist.

«Usun, et kõik on võrdsed, hoolimata sellest, kellesse usute, keda armastate või kes te olete.»

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Märksõnad
Tagasi üles