Hooletusest kaks korda patustanud Boss sai pooleaastase dopingukaristuse

Logan Boss.

FOTO: Logan Boss / Instagram

USA kõrgushüppaja Logan Boss teatas, et võtab vastu USA Antidopingu Agentuuri (USADA) määratud poole aasta pikkuse võistluskeelu.

21-aastane ameeriklanna sai USADA-lt mullu detsembris ametliku hoiatuse, olles andnud eelmise aasta 18. augustil kanrenooni sisaldanud dopinguproovi. Tegu on diureetikuga, mida võidakse kasutada dopingainete maskeerimiseks, vahendab Insidethegames.biz.

USADA võttis hoiatuse määramisel arvesse selgitust, et positiivse proovi põhjustas retseptiravim spironolaktoon, mille kasutamise Boss oli dopingukontrolli blanketil vastavalt reeglitele ära märkinud. Sportlane manustas ravimit arsti korraldusel ja järelvalve all ning seetõttu anti talle eriluba seda edaspidigi tarvitada.

Kuid tänavu 23. juunil andis Boss USA meistrivõistlustel neljandaks tulles uuesti kanrenooni sisaldanud proovi. Seekord USADA enam nii leebe polnud ning Boss peab kuuekuulise võistluspausi pidama, sest selgus, et talle mullu antud eriluba on aegunud. Karistuse kandmise algusajaks loetakse 13. juuli ehk kuupäev, mil talle määrati esialgne tingimisi karistus.

Tänaseks on Bossil USADA kinnitusel kehtiv eriluba ravimi tarvitamiseks taas olemas. Tema tulemused USA meistrivõistlustel ja pärast seda on aga tühistatud.

Tagasi üles