Mis juhtus kvalifikatsioonis?
Parimalt stardikohalt alustab võistlust sarja üldliider Lewis Hamilton (Mercedes), kohe tema kõrvalt saab lähte MM-arvestuse teine mees Sebastian Vettel (Ferrari).
Hamilton sõitis oma parima aja viimasel ringil, kui vihmamärg rada oli kuivama hakanud. Hamiltoni kõrvalt stardib pühapäevasele võistlusele sakslane Vettel, kes sai kvalifikatsioonis kirja aja 1.58,905.
Teise stardirea jagavad ära hiljuti uued omanikud saanud Force India tiimi sõitjad. Ajasõidu kolmas oli prantslane Esteban Ocon 2.01,851 ja neljas mehhiklane Sergio Perez 2.01,894ga.
Suurimateks kaotajateks jäid kolmanda sessiooni alguses rajal käinud soomlasest Ferrari piloot Kimi Räikkönen ning austraallasest Red Bulli roolikeeraja Daniel Ricciardo, kes olid vastavalt kuues ja kaheksas. Mõlemad mehed olid juba boksi tulnud ajaks, kui vihmasadu lakkas.
Aega ei saanud kirja soomlane Valtteri Bottas Mercedesel, kes peab jõuallika komponentide uuendamise tõttu igal juhul startima tagareast.
MM-sarja üldarvestuses on enne tänast etappi 213 punktiga liider Hamilton, Vettelil on punkte 189, Räikkönenil 146 ning Bottasel 132.