«Vahel ei saanud kooli tõttu näiteks kaks kuud kodus käia ja siis oli raskem,» rääkis Lauk. «Kui aga korra Ruhnult läbi käisid, siis oli jälle mõnusam olla.»
Ta lisas, et plaanib mandrile jääda ka ülikooliajaks – mida ja kuhu õppima minna, see selgub. Tartus gümnaasiumis käies jõudis Lauk kaks aastat olla ilma jalgpallitrennita, kuni mullu oktoobris viis tee ta Tartu SK10 naiskonda. Noor neiu jõudis sinna nagu enamasti ikka – tuttavate soovitusel. Talle meeldis, et klubi polnud liiga suur, sest lähenemine on siis individuaalsem ja areng kiirem.
Oktoobrikuus SK10 treeningutega ühinenud Lauk ei olnud aga valmis selleks, et asub naiskonnaga meistriliigat mängima. Enda sõnul ei olnud ta trenni minnes isegi kursis, mis tasemel uus koduklubi mängib, sest lootis lihtsalt hobi korras veidike palli mängida.
«Tuli välja, et kõik on natuke tõsisem ja tuli ikka pingutada ka,» meenutas Lauk naerdes. Nii juhtuski, et tublilt pingutanud Lauk jõudis naiste karikafinaali mängima juba kaheksa kuud pärast treeningutega ühinemist. Neiu tunnistas ka ise, et oli sellest väga üllatunud ega oleks oodanud, et nii kiirelt meie rahvusstaadionile jookseb. Karikafinaalist, mille SK10 kaotas Flora naiskonnale 0:7, ei ole neiul eriti midagi meeles, kuid kunagi see mäng meelest kindlasti ei lähe.
«Ruhnukad vaatasid seda ülekannet ja eks ma ikka tahtsin ennast parimast küljest näidata, et oskan mängida küll,» naeris Lauk. «Närv oli suur, aga kui mäng peale hakkab, siis sa ei mõtle, kes su ümber on või et sind näidatakse ülekandes. Siis keskendud sellele, et pall läheks vastaste väravasse. Ja kuigi mul midagi erilist meeles pole, siis kokkuvõttes jääb ikkagi terve matš meelde.»