Vihane Alonso soovib Hülkenbergile võistluskeeldu: ma ei mõista, kuidas saab nõnda eksida

Formula One F1 - Belgian Grand Prix - Spa-Francorchamps, Stavelot, Belgium - August 26, 2018. McLaren's Fernando Alonso and Sauber's Charles Leclerc crash at the first corner. REUTERS/Francois Lenoir TPX IMAGES OF THE DAY

FOTO: FRANCOIS LENOIR / REUTERS

Täna toimus vormel 1 sarja Belgia etapil karm avarii, kui Nico Hülkenberg eksis karmilt pidurdusel sõites suure hooga esimeses kurvis Fernando Alonso masinale tagant sisse. Alonso McLaren lendas saadud kokkupõrke tagajärjel omakorda üle Charles Leclerci Sauberi.

«Taaskord suur eksimus pidurdusel. Viimati, kui selline asi juhtus, sai Grosejean võistluskeelu. Eks me näe, mis sel korral saab. Mina ei mõista, kuidas sa saad nii kõvasti pidurdusmaa hindamisel eksida. Ta saabus kurvi kiirusel, millega on võimatu kurvi läbida,» rääkis Alonso BBC-le, vihjates 2012. aasta Belgia GP-le, kui Roman Grosjean sarnase õhulennuga üle Alonso vormeli lendas.

«Positiivse poole pealt oleme õnneks terved nii meie kui ka Charles Leclerc. Ma lendasin üle tema auto. Tundub, et halo oli tänasel päeval vägagi vajalik asi. Kordust vaadates tundub, et halo kaitses teda. Tänaseks päevaks ei ole ilmselt kedagi, kes selle vajalikkuses enam kahtleks,» rääkis Alonso.

Alonso ja Hülkenbergi intsident on võetud ka kohtunike poolt uurimise alla, kuid seda tehakse alles pärast võistluse lõppu.

Tagasi üles