Anni Ermel tõi Eestile ajaloo esimese MM-kulla taekwon-do's

Anni Ermel võitjana poodiumil

FOTO: Erakogu.

Esmaspäeval taekwon-do ITF juuniorite MMilt Minskist saabus Anni Ermel koju maailmameistri tiitliga.

Viie päeva kestel, 22.-26. augustini, võistlesid Minskis parimad taekwon-do juuniorid 56 riigist. Tallinna juunior Anni Ermel tuli taekwon-do maailmameistriks sparringus kehakaalus üle 65 kg.

„Meie jaoks on see märgiline võit – esimest korda kõlas Eesti hümn taekwon-do maailmameistrivõistlustel. Varasemalt on meie koondis mitmel korral toonud koju kuldmedaleid Euroopa meistrivõistlustelt. Korduvalt oleme MMil olnud kuldmedalile väga lähedal, saavutanud teise, ka kolmanda koha, kuid maailmameistri tiitlit pole meil varem olnud," ütles Eesti Taekwon-do liidu president Mihhail Kõlvart.

Anni Ermeli võit on meile väga tähtis. Vaadates tagasi eelmisele hooajale oli see meie jaoks edukas ning nüüd on uus hooaeg väga eriliselt alanud,“ lisas Kõlvart.

Seekord esindasid Eesti koondist seitse sportlast treenerite Kazbulat Šogenovi ja Robert Trofimovi juhendamisel. Pärnu sportlasel Kamilla Velikopoljel jäi puudu üks võit, et jõuda poolfinaali ja tõusta pjedestaalile. Lisaks olid võistlustules Danila Subatšjus, Anette Russ, Erik Lavrov, Daaniel Hallop, Vladislav Tšurin.

Tagasi üles