E, 5.12.2022

Uskumatu ettevõtmine: eestlane kavatseb La Manche'i väina ületades ajalugu teha

Merili Luuk
Uskumatu ettevõtmine: eestlane kavatseb La Manche'i väina ületades ajalugu teha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Teet Daaniel
Teet Daaniel Foto: Erakogu

Teet Daaniel kavatseb esimese eestlasena ületada «Seitsme ookeani väljakutse» raames La Manche’i väina. Seejuures õppis mees ujuma alles 29-aastaselt.

«Seitsme ookeani väljakutse» etappideks on valitud ujudes maailma kõige raskemini läbitavad väinad, mis asetsevad erinevates maailmajagudes. Praeguseks on selle ränkraske katsumuse aastate jooksul alistanud ainult seitse inimest maailmas. Ükski eestlane sellega seni hakkama saanud pole.

Daanieli jaoks on La Manche’i väina ületamine «Seitsme ookeani väljakutse» kolmas etapp. Ta alustas väljakutsega 2016. aastal ning on varasemalt edukalt ujunud üle tormise Gibraltari väina Euroopast Aafrikasse ning ületanud Saint Catalina väina.

Nüüd võtab ta ette järgmise väljakutse, kui vahemikus 2.-7. septembrini katsub ta ületada La Manche’i väina. Seejuures ei tohi ujumise ajal kasutada mingisuguseid abivahendeid, sealhulgas kalipsot. La Manche’i väina eeldatav läbimisaeg on kuni 20 tundi.

«Olukord, kus kaks rasket etappi on juba läbitud, annab kindlustunde, et suudan üle ookeani ujuda,» sõnas ta. «Samas on iga väina ujumine omanäoline, väga palju sõltub hetkeilmast ning loodusoludest. Selles kõiges jagub põnevust ja see muudab iga etapi eel ootusärevaks. Kui aga vette saan, siis mõtlen ainult eesmärgi poole püüdlemisest ja finišist.»

Eneseteostuse ja tervislike eluviiside propageerimise kõrval on Daaniel võtnud südameasjaks tõsta teadlikkust laste ja noorte diabeedihaiguste suhtes. Kaks aastat tagasi ületaski Daaniel Gibraltari väina diabeedihaigete laste ja noorte toetuseks, et aidata neil mugavamaks ja valuvabamaks eluks vajalikku raha koguda. Heategevusena kogutud raha eest on ostetud diabeedihaigetele lastele ravitarvikuid.

Märksõnad
Tagasi üles