Sigvard Kukk osaleb cyclo-crossi MMil!

Sigvard Kukk.

FOTO: Spordipartner.ee

Spordipartner Teami esinumber Sigvard Kukk osaleb esimese Eesti ratturina sel aastatuhandel cyclo-crossi maailmameistrivõistlustel. Selle hooaja MM toimub 28.-29. jaanuarini Belgias Koksijdes, võimalik, et Kukk võtab osa 26. novembril samas kohas peetavast MK-etapist, kirjutab spordipartner.ee.

«Cyclo-cross on Kesk-Euroopas sügisel ja talvel äärmiselt populaarne. Puhtalt uudishimust soovin näha, kus ma võrreldes maailma tippudega asun. Jään rahule, kui lõpetan esimese poole sees,» lausus 39-aastane Kukk.

Viimaseks cyclo-crossi MMil osalenud eestlaseks oli Alges Maasikmets, kes pani end tippseltskonnas proovile üheksakümnendate alguses. Tiitlivõistluseks tõsiselt valmistuv Kukk kinnitas, et tal pole kavas profisporti naasta, kuid loodab cyclo-crossi arengule Eestis õla alla panna. «Lätlastel on kindel seltskond, kes Euroopas ja mujal cyclo-crossi võistlustel osaleb. Näen Eestis ala kandepinna suurendamisel suurt potentsiaali,» lisas Kukk.

Tallinnas Nõmmel asuv Spordipartneri pood on hakanud alates sellest sügisest aktiivsemalt turustama cyclo-crossi rattaid. «Indu andis meile Soome statistika, kus 40 protsenti harrastajatest soetavad just cyclo-crossi sõiduvahendeid. Tegemist on universaalse rattaga, millega saab sõita maastikul ja maanteel. Piisab vaid jooksude vahetusest ja harrastaja ei pea endale kaht ratast ostma. Pealegi on cyclo-crossi rattalt lihtsam maanteerattale üle minna,» selgitas Spordipartneri üks omanikest Jüri Savitski.

Tagasi üles