Eesti meistriks kroonitud Gaim: liigun õiges suunas

Grete Gaim

FOTO: Estonian Biathlon Team

Täna, 1. septembril jagati Otepääl Tehvandil välja suvise laskesuusatamise sprindietappide Eesti meistritiitlid. Naiste 7,5 km sprindietapil krooniti meistriks Grete Gaim (23.32; 0+2), meeste 10 km sprindi võitis Martin Remmelg (25.53; 1+0).

Gaim seadis tänaseks võiduajaks 23.32. Kui esimese tiiru läbis Gaim puhaste paberitega, siis püstitiirus tuli vastu võtta kaks trahviringi. Täpselt samamoodi tegutses tiirudes teiseks tulnud Regina Oja (+0.40; 0+2). Pronksmedali sai täna kaela Meril Beilmann (+0.45), kellel tiirudes kogunes eksimusi kokku kolm (1+2).

Gaim oli oma tänase tulemusega rahul, kuid tunnistas, et mõnevõrra tuli tiitel üllatusena. «Tänane oli positiivne üllatus minu jaoks. Suuri järeldusi siit muidugi ei ole mõtet teha, aga seda saab järeldada, et liigun õiges suunas,» sõnas Gaim. Võrreldes eelmisel nädalal toimunud suvebiatloni MMiga tundis Gaim, et suutis täna end paremini realiseerida: «Kuigi füüsiliselt oli tunne ka eelmisel nädalal MMil hea, siis täna siin kodus suutsin end paremini kokku võtta,» sõnas värske Eesti meister. Homme toimuvatele jälitussõitudele läheb Gaim vastu rahuliku  meelega: «Tuleb säilitada rahu, anda endast maksimum ja keskenduda sooritusele.»

Ajaga 25.53 võttis Zahkna ja Ermitsa ees meeste 10 km sprindistantsi võidu Martin Remmelg, kellel kahe tiiru peale kokku tuli vaid üks eksimus (1+0). Teiseks tulnud Zahkna eksis kokku kolmel korral (2+1) ja pidi vastu võtma 17-sekundilise kaotuse Remmelga järel. Poodiumi kolmanda astme hõivas Kalev Ermits (+1.07; 3+1).

Tänasest võidust näeb Remmelg eelkõige tagasisidet oma ettevalmistusele. «Ettevalmistus on sujunud plaanipäraselt. Kuigi suviste võistluste pealt on keeruline suuri järeldusi teha, siis saab öelda, et koondise tase on küllaltki ühtlane,» sõnas Remmelg. Tänase osas peab Remmelg selgelt oma edu pandiks laskmist: «Kui protokolli vaadata, siis on näha, et valdav enamus lasi kolm ja enam trahvi. Kindlasti oli laskmine täna minu trumbiks,» kinnitas Remmelg.

Homme, 2. septembril toimuvad Otepääl Tehvandil jälitussõidud. Start antakse kell 10.15.

Vanusegruppide võitjad:

Neiud 17 - Lisbeth Liiv
Neiud 19 - Sofija Balabanova
Noormehed 17 – Andreas Koppa
Noormehed 19 – Joosep Perv
Naised 21 - Ieva Puce (LAT)
Mehed 21 - Edgars Mise (LAT)

Tagasi üles