Vormel 1 sarja tippmeeskonnad soovivad rajale tuua noortele mõeldud kolmanda auto

Vormel 1 sarja tahetakse tuua uuendust kolmanda auto näol.

FOTO: JOHANNES EISELE/AFP

Vormel 1 sarja tippmeeskonna Mercedese pealik Toto Wolff loodab, et Vormel 1 sarja korraldajad toovad reeglitesse suure muutuse, mille abil saaks iga meeskond välja panna kolm masinat eesmärgiga arendada noori sõitjaid.

Mitmetel meeskondadel on olemas oma noorsõitjad, kellel ei teki võimalust proovida Vormel 1 sarja masinaid võistlustingimustes. Mercedese meeskonna noorte hulka kuuluvad Esteban Icon, George Russell ja Pascal Wehrlein, kellele Wolff takaks võimalust anda.

«Mul on probleemile lihtne lahendus – andke meile kolmas auto! Pange reeglitega paika, et kolmandas autos võivad sõita vaid noorsõitjad, kellel on maksimaalselt kaks aastat Vormel 1 sarja kogemusi,» rääkis Wolff Autospordile oma plaanist.

«Selle maksumus ei oleks suur, rajal oleks korraga rohkem autosid ja meil oleks vägev näha, kuidas noored sõitjad üritavad võidu sõita maailma tippsõitjatega, nagu on Lewis Hamilton. Mõni noortest suudaks neid ehk isegi üllatada,» arvas Wolff.

Kuigi Red Bullil on olemas teine võistkond nimega Toro Rosso, kus saavadki roolis olla noorsõitjad, välistas Wolff Mercedese puhul sarnase variandi. «Teise meeskonna ülalpidamine noore talendi leidmiseks ei ole meie arust mõistlik,» arvas Wolff.

Ocon ise oli samuti kahe käega idee poolt: «Kui selline võimalus tekiks, oleks see suurepärane. Ma väga loodan, et selline asi saab teoks, kuigi suurt usku mul sellesse pole. Selline variant tekitaks võimalusi noortele nagu mina, Charles Leclerc või George Russell.»

«Samas usun mina, et väiksematel võistkondadel oleks rahaliselt keeruline panna välja veel kolmandatki masinat. Ma ei hakka liigselt unistama, üritan leida endale parimat varianti lähtudes hetkel kasutuses olevatest reeglitest,» arvas Ocon.

Tagasi üles