Beilmann ja Zahkna vahetasid kahvatumad medalid kuldse vastu

Rene Zahkna ja Meril Beilmann. FOTO: Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon

Täna selgitati Otepääl, Tehvandil välja suvise laskesuusatamise Eesti meistrid jälitussõidus. Rene Zahkna (aeg 35.54; 3 trahvi) tegi võrreldes eilsega vigade paranduse vahetades eilse sprindietapi hõbemedali täna kullakarva medali vastu. Naiste arvestuses tõusis eilselt kolmandalt kohalt esimesele Meril Beilmann (29.09; 1).

Naiste võistlus kulges põnevalt, sest võitja selgus alles viimases lasketiirus. Eile sprindis Eesti suviseks meistriks tulnud Grete Gaim ei saanud kokkuvõttes täna tiirudes vaid ühe eksimuse teinud Beilmanni (0+0+1+0) vastu ja pidi vastu võtma hõbemedali (+0,33; 0+2+0+1). Pronksmedali võitis Regina Oja (+0,47; 0+0+1+1).

«Tänane võistlus oli üks huvitavamaid jälitussõite, mis ma Eesti meistrivõistlustel teinud olen. Liidrid vahetusid kogu aeg ja põnevust jagus viimase tiiruni kõikide medalite peale,» sõnas Beilmann, kelle eilse võistluse rikkus kukkumine viimasel ringil

«Eilne kukkumine ajas mind heas mõttes sportlikku viha täis ja läksingi täna rajale selle mõttega, et võtan, mida võtta annab. Mul on hea meel, et laskmine õnnestus,» rääkis Beilmann. «Suvine pool on nüüd otsa saanud. nüüd hakkame valmistuma talveks, treeningud muutuvad. Siiani näitavad märgid, et ettevalmistus on sujunud nii nagu peab. Nüüd on tähtis arutada koos treeneriga läbi need kohad, mis vajaksid veel lihvimist.»

Meeste seas sai eile hõbemedalile tulnud Zahkna täna kaela kulla (35.54; 0+0+1+2), liidrikohalt startinud Martin Remmelg pidi leppima hõbedaga (+1.26; 2+1+2+3). Poodiumi kolmanda astme hõivas eilegi pronksi võitnud kogenud Kauri Kõiv (+1.45, 0+1+0+1).

«Sõidupool oli mulle isegi üllatuslik. Remmelg sõitis täna selgelt paremini, aga ta andis mulle esimeses tiirus oma kahe trahviga võimaluse. Minul õnnestus esimene tiir läbida nulliga. Plaan oli selline, et sõidan eest ära, kuid Martin näitas ikka väga head kiirust ja lõpuks jäi asi puhtalt tiirude peale,» analüüsis Zahkna võistlust.

Kuivõrd suvised võistlused on heaks kontrolliks ettevalmistusele, sai Zahkna täna kinnitust, et ollakse õigel teel: «Muidugi on kolm kuud veel minna võistlushooajani ja kõike võib ette tulla, kuid praegu tunnen, et minu tase on võrreldes varasemaga tõusnud,» sõnas Zahkna.

Nooremate vanusegruppide võitjad

  • Neiud 17 – Demi Heinsoo
  • Neiud 19 – Ksenia Pribõlovskaja
  • Naised 21 – Ieva Puce (Läti)
  • Noormehed 17 – Mark Iljin
  • Noormehed 19 – Joosep Perv
  • Mehed 21 – Edgars Mise (Läti)
Tagasi üles
Back