T, 17.05.2022

Saskia Alusalu võttis Magnus Kirdi treeneri appi

Kris Ilves
, reporter
Saskia Alusalu võttis Magnus Kirdi treeneri appi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kiiruisutaja Saskia Alusalu ja tema ustav abiline Marek Vister (vasakul).
Kiiruisutaja Saskia Alusalu ja tema ustav abiline Marek Vister (vasakul). Foto: Tairo Lutter

24. veebruaril 2018. aastal Pyeongchangi olümpiamängudel naiste kiiruisutamise ühisstardist sõidus neljanda koha saavutanud Saskia Alusalu läheb algavale hooajale vastu märkimisväärsete muutustega. Eesti kiireimal talisportlasel aitavad eesmärke saavutada paljud inimesed.

Alusalu üks abistajaid on Eesti odaviskaja Magnus Kirdi praegune abiline ja treener Marek Vister. Kui odavisketreeningutel saab Visterit üsna sageli näha, siis kiiruisuhallides mitte. «Uisutamisest ei tea ta midagi ja selle koha pealt mind aidata ei saa,» muigas Alusalu. Samal meelel oli Vister. «Erialast abi ma talle ei osuta,» sõnas ta.

Tegelikult algas nende koostöö umbes neli aastat tagasi, kui Alusalu soovis endale uued uisud soetada. Vister aitas kiiruisutajal teha projekti, mis Alusalu ja tema lähedaste abiga realiseerus. Sealt edasi läks kõik juba loogilist radapidi. «Olen aidanud teda muude väikeste asjadega, nagu näiteks otsinud rendiautosid ja sponsoreid,» märkis Vister. Teisisõnu: Vister aitab Alusalu tegevustega, mis sportlaselt mõttetult energiat rööviks.

Märksõnad
Tagasi üles