Fosti ja Nurme alistusid kellale, ent jätsid võidu koju

Andres Vaher
Roman Fosti.
Roman Fosti. Foto: Sander Ilvest

Aegade suurimal ja rahvusvahelisemal Eesti rahvaspordiüritusel ehk Tallinna maratonil võisid end võitjatena tunda kõik 23 940 kolme päeva jooksul finišikanga alt läbi lipanud jooksusõpra, teiste hulgas poolmaratoni raja läbinud president Kersti Kaljulaid. Kuid kõvematest kõvemateks osutusid vastavalt maratoni ja poolmaratoni esimesena lõpetanud Roman Fosti ja Tiidrek Nurme.

Ehkki mõlemad kaotasid võidujooksu stopperiga ehk jäid võistluse eel püstitatud ajalisele eesmärgile alla, võisid kaks Eesti paremat pikamaameest pingutuse järel siiski särada. Fosti seepärast, et sai 18. katsel karjääri esimese maratonivõidu, Nurme aga Musta Mandri võhmaimede seljatamise tõttu.