Oluline oligi kogu turniiri vältel just Babenko roll. «Ta vedas meeskonda, ilma temata poleks saanud tagamehed nii hästi tulistada. Hüpata ta palju ei saanud, aga mängis targalt. Sisse-välja söötmine, kontrollisime lauavõitlust,» märkis hiljem peatreener Jaak Salumetsa kõrval teise treenerina tegutsenud Riho Soonik.
Ometi ei alanud turniir meie koondise jaoks sugugi roosiliselt. Meeskond pidi saama uue Reeboki varustuse, kuid need ei jõudnud enne esimest mängu pärale. «Babenko võttis koosolekul sõna: «Uusi dresse pole, korvpalliliit ei ole teinud oma tööd. Mida te meilt veel tahate?» Võib-olla oli väike probleem isegi hea, ajas mehed vihaseks. Nad mängisid Saksamaaga võitluslikult ja võitsid,» tõdes EKL tollane president Aadu Kana hilisemas kommentaaris.
Üldse osales selles mängus meie poolt üheksa meest, neist seitse ka skoorisid: Andrus Nagel 18, Margus Metstak 10, Gert Kullamäe 5 ja Aleksandr Karavajev 4 punkti. Oma panuse andsid ka Ivo Saksakulm ja Indrek Rumma. Vabaviskeid realiseeriti 25st 21 ehk 84% (Babenko seejuures 10st 8).
Võit oli tore, sisuliselt avas tee kaheksa parema hulka. Teatavasti jõuti lõpuks Münchenis kohamängudega kuuendale astmele. Samas oletas Kuusmaa hilisemas kommentaaris: «Kui mäng Saksamaaga oleks olnud teine või kolmas, poleks me neid võitnud.»
Oli mis oli, oma võimaluse ja hetke tabamine ongi spordis oluline. Eesti tegi ajalugu. Ja mis veel, olulisemal määral tegi seda Saksamaa. Edaspidi esineti kindlalt, kohamängudes nopiti järjestikku kolm nappi võitu ja võideti kodupubliku (kelle arv jõudis finaalis pea 11 tuhandeni!) suureks rõõmuks isegi veidi üllatuslikult ka senini ainus meistritiitel!