Williamsi pahameele alla langenud kohtunik: karistust ei saa ise menüüst valida

Tennisekohtunik Carlos Ramos.

FOTO: Julio Cortez / AP / Scanpix

US Openi tenniseturniiri finaalis Serena Williamsiga tülli läinud ning ameeriklannat lõpuks kolme reegliterikkumise tõttu geimi kaotusega karistanud pukikhtunik Carlos Ramos andis esimese, kuid napi intervjuu kodumaisele väljaandele Tribuna Expresso.

«Tegu on tundliku olukorraga. Kuid sellist asja nagu à la carte kohtunikutöö ei ole olema,» sõnas portugallane. «Minu pärast ei ole vaja muretseda, minuga on kõik korras.»

Sel nädalal peaks Ramos õigust mõistma Zadaris toimuvas Davis Cupi poolfinaalis, kus Horvaatia läheb vastamisi USA koondisega. Portugallane ei kavatse US Openil puhkenud skandaali valguses määramise ümbermuutmist paluda.

Kuigi WTA ja USTA leidsid, et Ramos pidanuks skandaali põhjustanud olukorras teisiti tegutsema, avaldas Rahvusvaheline Tennise Liit (ITF) kohtunikule toetust ja nimetas tema teguviisi sajaprotsendiliselt õigeks. «Carlos Ramos on tennise üks kogenumaid ja austatumaid kohtunikke. Härra Ramose otsused kohtumise jooksul tulenesid kehtivatest reeglitest, mida kinnitas ka USA lahtiste otsus määrata Serena Williamsile trahv kolme rikkumise eest.

On arusaadav, et suurt tähelepanu pälvinud kahetsusväärse intsidendi üle puhkeb arutelu. Aga samas on tähtis meeles pidada, et härra Ramos pidas oma kohtunikutöös silmas reegleid ning talitas kogu aeg professionaalselt ja ausalt,» teatas ITF oma kodulehel.

Ramost asusid toetama ka kolleegid. Anonüümseks jääda soovinud allikas rääkis väljaandele The Times, et kohtunike seas levib üldine arusaam, et USTA ei toeta kohtunikke ning Ramos, kes tegi lihtsalt enda tööd, visati huntide ette.

«Kohtunikud arutavad, kas sellisele käitumisele kuidagi vastu hakata. Üks väljapakutud idee on keelduda õiguse mõistmisest Williamsi mängudel seniks, kuni ta Ramoselt oma sõnade eest vabandust palub,» ütles allikas.

Tagasi üles