Metstak analüüsis Eesti mängu, millele Saksamaal sellel päeval püssirohtu ei jagunud.
«Ma oletan, et vastased võivad seda mängu tundide viisi edasi ja tagasi vändata ja nad ei saa ikka aru, kuidas Eesti mängis. Meie mäng oli selline loominguline, aga koostöö sujus. See oli selline nähtamatu või seletamatu eelis, millele vastastel väga palju rohtu ei olnud. Nad pingutasid ikka väga ja väga, aga kui visked lähevad ikka ilmeksimatult ja meeskond on füüsiliselt väga võimekas, siis on enda mänguplaani keeruline realiseerida,» selgitas Metstak.
Esimesest mängus selline võit – see andis Eestile positiivse aura kogu turniiriks. Kui treenerid, peatreener Salumets ja tema kõrval töötanud Riho Soonik pärast mängu 15–20 minutit mängijatega riietusruumis vestlesid, siis eufooriasse ei langetud. Järgmised mängud olid ju veel ees, lisaks ootas pressikonverents, kus Eesti treeneritel pikka juttu polnud. «Meie käest küsiti vaid paar küsimust. Põhilise paugu sai Saksamaa peatreener, keda press oli väga kirev piinama. Seda oli väga huvitav vaadata. Meid jäeti rahule, jah,» nentis Salumets.
Pidu ajaloo ühele vägevamale mängule ei järgnenud. Vähemalt ajalugu vaikib ja asjaosalised ei kihuta sellest ka kõnelema. «Pärast esimest mängu ei olnud mingit tähistamist. Turniir ju alles algas. Seda pead mängijatelt küsima,» sõnas Salumets. «Ma ei usu, et seal oli mingit suurt tähistamist,» vastas Metstak stoiliselt. «Ma kaldun arvama, et seda võitu ei tähistatud, aga kui alagrupist edasi saime, siis tehti pubis õlled välja,» kergitas Kuusmaa saladuseloori.