Postimehe video. Tõrges Räikkönen Sauberisse minekust: miks ma ei võiks seda teha?

Aleks Lesk
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kimi Räikkönen vahetab tuleval hooajal Vormel 1 sarjas Ferrari meeskonna Sauberi vastu. Nüüd on jäämehena tuntud soomlane andnud esimesed omapoolsed kommentaarid.

«Ma arvan, et ma ei pea selgitama mis juhtus. Olen öelnud mitmeid kordi, et see ei olnud lõppude lõpuks minu enda otsustada. Kõik mis pärast minu meeskonnast eemaldamist juhtus, olid minu enda otsused ja siin on tulemus. Õnneks oli minu pingutustel üldse mingisugune tulemus,» vahendab ESPN Räikköneni sõnu. 

Kui Räikkönenilt uuriti, et miks soomlane otsustas Ferrarist lahkudes ühineda just Sauberi meeskonnaga, oli Räikköneni vastus talle kohane: «Miks mitte?»

Seejärel uuriti Räikkönenilt, mida ta arvab Ferrari ja Sauberi masinate võimekuse erinevus: «Kõikidel autodel on omavahel palju erinevusi. Kui panna meeskonnad kõrvuti, siis ei ole palju võistkondi, kelle sõiduvahendid oleksid samal tasemel. See on alati nii olnud ja eks me näe, mis tulevikus juhtuma hakkab.»

Kui Räikkönenilt, uuriti, et mida talle Sauberi meeskonna auto kohta räägitud ja miks soomlane oma endisesse meeskonda tagasi minna tahab, vastas piloot: «Sest ma tahan sinna minna. Miks te selle nii keeruliseks teete? Ma ei tea midagi rohkemat kui teie, ma ei tea mis juhtuma hakkab. Keegi ei tea mis juhtuma hakkab, aga nii kaua kui ma olen ise oma otsustega õnnelik, on minu jaoks kõik hästi.» 

Küsimusele, kas Räikkönen tunneb, et on siiani võidusõidu suhtes kirglik, vastas soomlane omase irooniaga: «Ei, ma ei ole absoluutselt võidusõidust huvitatud. Sõlmisin 2-aastase lepingu, et olla meeskonnas lihtsalt õnnetu!»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles