Matti Killing kahepaadist: mehed tapsid rütmi ja sõitsid paadi ise kinni

Tõnu Endrekson ja Kaur Kuslap

FOTO: Fred Killing / Eesti sõudeliit

Bulgaarias Plovdivis peetavatel sõudmise maailmameistrivõistlustel jäi Eesti kahepaat koosseisus Tõnu Endrekson ja Kaur Kuslap poolfinaalis viimaseks. Treener Matti Killingu sõnul kippusid mehed paadi liikumist ise takistama.

Endrekson ja Kuslap ühendasid kahepaadil jõud peale seda, kui langes sõudeliidu ja treeneri otsus tavapärast lipulaeva, paarisaeru neljapaati, MM-ile mitte lähetada. Treeningutel talletatud vorm vajas realiseerimist ning uus kooslus oligi sündinud. Värske duo startis MM-il lootustandvalt ning jõudis koguni poolfinaali.

Seal aga jäädi pika puuga viimaseks, kui võitjatele kaotati 15,47 sekundiga. 

Atleete Plovdivis juhendav Killing hindas, et mehed ei saanud õiget rütmi kätte. 

«Stardist läksime kenasti, aga siis sai ehk saatuslikuks kõrvalrajal sõudva Rumeenia liigkiire tempoga kaasaminek. Nii tapsime õige rütmi ja sõitsime maakeeli öelduna paadi lihtsalt kinni,» kommenteeris Killing Sõudeliidu koduleheküljele.

Treeneri hinnangul ei läinud soojendussõit päris plaanipäraselt, sest arvukate teiste paatide vahel tuli kiirendused katkestada. «Muidugi läheme B-finaali positiivsete mõtetega. Heal päeval seal alistamatuid pole,» teadis Killing.

Tagasi üles