Norra tippsuusataja leidis kummalise viisi, kuidas end hooaja eel ergutada

Martin Johnsrud Sundby rõõmustab FOTO: CARLOS BARRIA / REUTERS

Norra murdmaasuusataja Martin Johnsrud Sundby treenib end ka siis, kui ta ei suusata või ei jookse. 33-aastane olümpiavõitja avaldas, et tegeleb pingsa vaimutööga oma rivaale vaadates.

Sellisest treeningmeetodist sai ta aimu Kristiania ülikoolis. Sundby osales koos abikaasa Marieke Heggelandiga kursusel, mis keskendubki motivatsiooni leidmisele ja elustiilile.

Selleks, et suusataja oleks ka ise maksimaalselt motiveeritud, soovitati tal panna oma konkurentide fotod öökapile. Nõnda olid tema voodi kõrval pikalt fotod ja artiklid tema konkurentidest Dario Colognast ja Petter Northugist.

Kuid see pole veel kõik. Nüüd on Sundby pildid vahetanud veelgi tulisemate ja vihasemate suusatajate vastu, venelaste vastu.

«Venelaste pildid öökapil on midagi, mis aitavad mul hommikul energiat üles saada,» sõnas Sundby kavala naeratuse saatel NRK-le. Täpsemalt on ta oma magamistuppa toonud Aleksandr Bolšunovi, Sergei Ustjugovi ja Deniss Spitsovi fotod.

Kuigi venelasi on saatnud dopinguskandaalid, arvab Sundby, et just venelasi peab tuleval hooajal kartma. «Ilusate venelaste nägude vaatamine teeb hommikuti imesid.»

Tagasi üles
Back