Video: kes on kloun ja kes sõnameister? Suure tiitlimatši eelsel kaalumisel läks peaaegu löömaks

Canelo Alvarezi (vasakul) ja Gennadi Golovkini kaalumine läks tuliseks.

FOTO: AL BELLO / AFP / Scanpix

Gennadi Golovkini ja Canelo Álvarezi vaheline keskkaalupoksi tiitlimatš tõotab kujuneda tuliseks, sest mehed ei salli teineteist silmaotsaski. Löömaks oleks äärepealt läinud juba matšieelsel kaalumiselgi.

Täna õhtul Las Vegases toimuva kohtumise eel jätsid mõlemad mehed mulje, et on suurepärases füüsilises vormis. Agressiivsem oli Álvarez, kes trügis otsekohe Golovkiniga vastamisi ja isegi müksas teda peaga. Golovkin ei allunud provokatsioonile ja vaatas mehhiklasele otse silma, kuni mehed umbes 15 sekundit hiljem lahutati.

Hiljem põlastas Golovkin vastast, nimetades teda naljameheks. «Nägin, et ta on kloun, näitleja, ta pole päris mees. Homme näete tõelist sõda. See pole võitlus, pole mingi tavaline võitlus, vaid eriline sõda,» lausus Golovkin.

Álvarez pidas eelmängu võitjaks aga ennast. «Läksin elevile, kui kõiki fänne nägin. Nad andsid mulle indu, et nii käituda. Nägite ise, kuidas ma temast kaalumisel üle olin, nüüd tuleb mul vaid ta laupäeval samuti alistada. Mulle ei meeldi sõnu teha. Ma pigem näitan,» rääkis Álvarez sellest, kuidas ta ei kavatse rääkida.

36-aastane kasahh Golovkin on profikarjääri jooksul alistanud 38 vastast, neist 34 nokaudiga, ning pole kordagi kaotanud. Täna kaitseb ta WBC ja WBA ning IBO tiitlivöid. Álvarez on karjääri jooksul võitnud 49 matši, neist 34 nokaudiga, ning kaotusi on tal vaid üks - viis aastat tagasi jäi ta alla Floyd Mayweatherile. 

Täpselt 364 päeva tagasi kohtusid mehed samas saalis ja pakkusid publikule haarava matši, mida rikkus vaid lõpptulemus: ringi ääres uskusid pea kõik, et Golovkin võitis, kuid kohtunike arvates jäi matš viiki.Kordusmatš pidanuks toimuma 5. mail, kuid see jäi ära, sest Álvarez põrus veebruaris WADA dopingukontrollis. Proovid näitasid, et ta oli tarvitanud klenbuterooli.

Mehhiklase leer süüdistas selles saastunud liha, kuid Nevada spordikomisjon määras talle siiski tagasiulatuvalt kuuekuulise võistluskeelu. Loomulikult ei jätnud teemat üles võtmata ka Golovkin, kes tembeldas 29-aastase mehhiklase petiseks ja märkis, et tema ringitulek häbistab poksi.

Selline sõnavahetus tähendab, et varem teineteisest viisakalt lugu pidanud mehed on nüüd sõjajalal. Matši atraktiivsusele annab see aga vaid juurde, sest ainuüksi kaalumise nägemiseks olid sajad fännid valmis üle kuue tunni saali ukse taga ligi 40-kraadise palavuse käes ootama. Tänaõhtuse matši eest kukub nii Álvarezi kui ka Golovkini kaukasse viis miljonit dollarit. Tõsi, pay-per-view vaatamiste pealt teenib Álvarez vastavalt lepingule Golovkinist suurema osa.

Tagasi üles