Galerii: Pirital süttis taas olümpiatuli!

Merili Luuk
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna avati Eesti Olümpiakomitee Tallinna Olümpiapurjespordikeskuses 1980. aasta olümpiaregati olümpiatule renoveeritud alus ning süüdati olümpiatuli. Olümpiatule süütasid 1980. aastalgi tule läitnud purjetaja Vaiko Vooremaa ning tänavune purjetamise noorteklassi Zoom8 maailmameister, 13aastane Angeliina Maria Isabel Õunap.

 Vooremaa meenutas omaaegset tulesüütamist täna ERRi raadiosaates «Vikerhommik».

«Ähmaselt on meeles, et olin suvel isa ja ema juures Haapsalus ning ühel päeval oli ilma igasuguse etteteatamiseta kaks härrasmeest värava taga ja siis nad rääkisid selle loo, et peaks niisugust asja tegema. Ma muidugi esimese hooga naersin selle peale ega öelnudki midagi. Siis läks natuke aega mööda ja spordikomitees töötanud nii-öelda kõigi sportlaste ema Maaja Ilmelik ütles, et kuule poiss, sul ikka väga palju valikut ei ole,» meenutas ta, vahendab ERRi spordiportaal. 

«See on mul siiamaani eredalt meeles, et kohutavalt vaikselt said inimesed istutud – kogu VIP-tribüünil ja teisel pool jõge olnud suuremal tribüünil. Mul on selline tunne, et nad isegi kuulsid seda klõpsu seal sees – sest ega tõrvik ju midagi tegelikult ei süüdanud!»

Olümpiatule urn ja alus on ulatuslike ehitus- ja renoveerimistööde tulemusel saanud uue värske sisu ja ilme ning korda on tehtud ka olümpiamedalistide nimeplaadid. Olümpiatule alus on nüüdsest valgustatud. Pidulikel eripuhkudel on võimalik tuld taas süüdata. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles