Jüri Jaanson: Eesti sõudmine on kriisis, tipud on väsinud

Jüri Jaanson (vasakul) ja Tõnu Endrekson Pekingi olümpiamängudel.

FOTO: RAIGO PAJULA/PM/SCANPIX BALTICS

Kahekordne olümpiahõbe ning maailmameister Jüri Jaanson leiab, et Eesti sõudmine on kriisis. Lisaks mainis Jaanson ka seda, et tema endine paarimees kahepaadil, Tõnu Endrekson, on silmnähtavalt väsinud.

«Sõudmine on kriisis, ma ei ütleks just et väga suures kriisis, aga hetkel meie seis tipptasemel on küll languses ja see on probleem, mis on mõnda aega kestnud,» rääkis Jaanson ERRi spordiuudistes sõudmise muredest. 

«Kui me mõtleme kriisist laiemalt, siis peaks alal terviklikult kriis olema, aga kui ma vaatan noori, siis neid on peale tulemas küll, sealt otsast kriisi meil ei ole,» oli Jaanson ala üldise püsimajäämise osas positiivselt meelestatud. 

Kui aga mõelda 2020 aastal tulevatele olümpiamängudele Jaapanis, siis Jaansoni arust on vaja midagi kiiresti muuta: «Tipptulemuste koha pealt, kui sõudmine tahab Tokyost midagi ära teha, siis tuleb mingid põhimõttelised muutused sisse viia.»

«Tipud on väsinud, Tõnu Endreksoni silmis nägin frustratsiooni juba kevadel laagris, kui ma neid külastasin. Meeste ümbertõstmine paadis on kestnud juba aastaid, selle sisuliselt mõttest mina näiteks aru ei saa,» rääkis Jaanson valitsevatest probleemidest.

Möödunud nädalal Bulgaarias Plovdivis sõudmise maailmameistrivõistlustel jäi Eesti paarisaeruline kahepaat koosseisus Tõnu Endrekson ja Kaur Kuslap B-finaalis viiendaks ja lõpetas üldarvestuses 11. kohal.

Tagasi üles
Back