Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 27.) jäi Tokyo tenniseturniiri teises ringis alla tšehhitar Barbora Strycovale (WTA 25.). Kolm tundi ja viis minutit kestnud lahingus näitasid mõlemad naised kohati oivalist tennist, aga lõpuks olid Kontaveidi kaotusnumbrid 6:7 (5:7), 6:3, 5:7.

Maailma 27 reket Kontaveit alistas esimeses ringis Kristina Mladenovici (WTA 47.) 6:3, 7:6 (5). Seejuures asus Kontaveit teist setti juhtima 3:1, kuid kaotas seejärel kolmel korral järjest oma servigeimi. Kolmandas geimis viis prantslanna kohtumise kiiresse lõppmängu, mille Kontaveit 7:5 võita suutis.

Nüüd kohtub Kontaveit teises ringis tšehhitari Barbora Stychovaga (WTA 25.). Kui Kontaveit peaks suutma Stychova alistada, tuleb kolmandas ringis eeldatavalt kohtuda hiljuti USA lahtised võitnud jaapanlanna Naomi Osakaga (WTA 7.).

Ligi 800 000 dollari suuruse auhinnafondiga Tokyo turniiril osalevad tippudest veel ka Caroline Wozniacki (WTA 2.), Caroline Garcia (4.), Karolina Pliškova (8.) ja Sloane Stephens (9.).