Pahane Mourinho: kuidas saab Meistrite liigat kunstmurul mängida?!

Jose Mourinho kunstmurul ringi jalutamas.

FOTO: ALESSANDRO DELLA VALLE/AP/Scanpix

Manchester Unitedi jaoks algas Meistrite liiga hooaeg 3:0 võiduga Berni Young Boysi üle, kuid numbriliselt selge ülekaal ei olnud väljakul sugugi sama klaar. Eriti kohtumise algul olid Unitedi mäng väga rabe ja oma osa mängis selles kahtlemata ka Šveitsi klubi kodustaadioni kunstmurust väljakukate.

Unitedi peatreener Jose Mourinho keeldus enne mängu kunstmurul mängimise üle arutamast ja julgustas oma mängijaid eeskuju võtma tenniselegend Roger Federerist, kes suudab võita igasuguse kattega väljakul. Pärast matši ta aga keelt hammaste taga ei hoidnud.

«Nüüd võin selle välja öelda: ma ei saa aru, kuidas on võimalik suurimat klubiturniiri mängida kuntsmurust väljakul,» vahendab Reuters portugallase sõnu. «Teate, mõned mängijad ilmselt kardavad vigastada saamist. Mõned mu mängijad kurtsid pärast eilse treeningut, kerget treeningut, pahkluude, seljavalude ja üldise kanguse üle.» Kõige suurema vigastusriskiga mängijad nagu näiteks Antonio Valencia ei reisinud üldse Šveitsigi.

Mourinho sõnul olid tema mängijad väljaku tõttu vastastest kehvemas seisus: «See ei ole kerge, eriti nendele inimestele, kes ei ole sellega harjunud. Võitlusesse minnakse väikese hirmuga.»

Meistrite liiga on maailma mainekaim jalgpallivõistlus. Mourinho hinnangul ei tule kunstmurul mängimine seal pakutavale vaatemängule kuidagi kasuks. «Inimesed on harjunud Inglismaal mängima suurepärastel väljakutel – need on alati kastetud, kui mitte vihmast, siis klubid ise hoolitsevad vee eest – ja jalgpall on nii palju kaunim,» hindas Unitedi peatreener.

United ja Young Boys kuuluvad Meistrite liigas samasse alagruppi Torino Juventuse ja Valenciaga.

Tagasi üles