L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

On see mafiooso või MMil osalev sportlane?

Viljar Voog
Facebook
Comments
Shoko Tendo endise Yakuza liikme tütar demonstreerib oma tätoveeringuid.
Shoko Tendo endise Yakuza liikme tütar demonstreerib oma tätoveeringuid. Foto: KIM KYUNG-HOON / REUTERS

Jaapani kultuuri iseärasused võivad jätta oma jälje 2019. aastal riigis toimuvale ragbi MMile. Nimelt peavad mängijad ja turniirile sõitvad fännid kinni katma enda kehi kaunistavad tätoveeringud, kirjutab Telegraph.

Probleem on tätoveeringute tähenduses Jaapani ühiskonnas – nimelt kannavad neid riigis peaasjalikult yakuzad ehk kohalikud allilmategelased. Seetõttu on Rahvusvaheline Ragbiliit edastanud oma alaliitudele palve, et kõik nende mängijad kannaksid avalikes kohtades ringi käies riideid, mis tätoveeringuid kataks. Ükski alaliit negatiivset vastust neile saatnud ei ole.

«Me ei sunni ühtegi võistkonda riideid kandma, aga nad tahavad seda isegi, sest nad ihkavad näidata, et nad austavad sealset kultuuri,» selgitas turniiri peakorraldaja Alan Gilpin

«Me anname (Jaapani) inimestele, kes on mängijate kasutavate asutuste läheduses, teada, et ragbi MMi kontekstis ei ole tätoveeringutega isikud seotud Yakuzaga,» lisas mees, et koostööd tehakse ka kohalikega.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles