Kibestunud vormelisõitja: mul pole lootustki võita, sest mu nimi pole Schumacher
Schumacheri vastus: soovin talle edu

Daniel Ticktum arvab teadvat, miks konkurent temast kiirem on. FOTO: HOCH ZWEI / Thomas Suer / imago/HochZwei/Suer / Scanpix

Vormel 3 eurosarjas põhjustab jälle tüli üldtabelis teisel kohal olev Dan Ticktum, kes on endale lühikese ajaga tekitanud sõnaka mehe maine. Seekord jäi Ticktumi hammaste vahele ülieduka hooaja lõpu teinud ja tiitlile väga lähedal olev Mick Schumacher, seitsmekordse maailmameistri Michaeli poeg.

Schumacher on kahte viimast etappi suveräänselt valitsenud, võites Nürburgringil ja Red Bull Ringil kavas olnud kuuest võistlussõidust viis ning olles korra teine. Kõigis kuues sõidus on ta seejuures startinud parimalt kohalt. Sõita jääb veel üks etapp ning selle eel edestab Schumacher Ticktumit punktitabelis 49 punktiga. Kuna ühelt etapilt on võimalik teenida maksimaalselt 75 punkti, võib sakslase edu lugeda väga kindlaks. Kolmandal kohal olev Marcus Armstrong jääb maha juba 69 punktiga ehk tema võimalused on pelgalt teoreetilised.

Lisaks Schumacheri vormelile on hästi liikuma saadud ka tema meeskonnakaaslase Robert Shvartzmani auto. Venelane on saanud viimasest kuuest sõidust ühe võidu ja ühe kolmanda koha ning olnud ülejäänud neljas sõidus Schumacheri järel teine. Samas pole teised Prema sõitjad ehk Armstrong, hiinlane Guanyu Zhou ja eestlane Ralf Aron suutnud samasugust kiirust leida, rääkimata ülejäänud tiimidest. Hooaja esimese poole üleüldist tasavägisust arvestades on asjade selline käik tõepoolest tulnud mõnevõrra ootamatult.

«Ma ei taha kellegi peale näpuga näidata, kuid kui aus olla, siis autol polnud sel nädalavahetusel lihtsalt kiirust,» kirjutas Ticktum sotsiaalmeedias pärast Austria etappi. «Peamiselt oli asi seadetes, sest suutsime autot muutes kohta parandada. Kuid võrreldes kahe esimesega polnud kellelgi vähimatki võimalus. Isegi nende tiimikaaslased, kes on head sõitjad, jäid kaugele. Nimetaksin nende kiirust huvitavaks. Olen kindel, et boksiteel nõustuvad minuga paljud,» märkis Ticktum.

Kas tõesti nimi sõidab?

Mõistagi küsiti seepeale, kas ta süüdistab Prema mehi milleski sobimatus. «Ei, ma austan Micki väga, ta on pidanud viimaste aastate jooksul paljut üle elama. Vihjan lihtsalt, et see vahe on pealtnäha tühjast kohast tulnud. Aga ma pole kordagi öelnud, et nad teeksid midagi lubamatut,» vastas Ticktum.

Samas lisas ta oma järgmiste lausetega kohe jälle õli tulle. «Tunnistan, et pean veel õppima! Seda ma ei eitagi. Te ei tea tõde, sest te ei ole raja ääres ega näe kõigi teiste andmeid,» viitas ta sellele, et vormel 3 sarjas on kõikide tiimide andmed konkurentidele avalikult kättesaadavad. «Paraku pean kaotatud lahingut, sest minu perekonnanimi ei ole Schumacher,» lajatas Ticktum lõpetuseks.

Mõistagi küsiti ka Schumacherilt, mida ta Ticktumi sellistest avaldustest arvab. Sakslane jäi härrasmehelikuks. «Ma ei kuula niisuguseid jutte. Auto liigub suurepäraselt. Oleme võistkonnana arenenud, teised jäid aga ühel hetkel toppama. Soovin talle tiitliheitluses edu, kuid keskendun enda tegemistele. See on on mu edu võti,» vahendab ESPN noore Schumacheri sõnu.

Juulis sattus Red Bulli noorteprogrammi kuuluv Ticktum väiksemat sorti sõnelusse Aroni ja Armstrongiga. Mõlemad Prema Powerteami sõitjad esinesid Hollandi etapi järel sõnavõtuga, kus kritiseerisid Ticktumi sõidustiili. Ticktum ei jäänud aga võlgu. «Nende kommentaarid tegid mul tuju heaks. Nad arvavad, et ainus viis minust jagu saada seisneb haletsusväärsete mõttemängude mängimises. Naersin selle peale. Neil on liiga palju tegemist minule keskendumisega ja see on hea – meie keskendume oma tööle ja saame neist jagu,» kiitles britt toona.

Tagasi üles
Back