K, 30.11.2022

Galerii: Levadia alistas karikavõistluste põnevuslahingus Flora

Postimees Sport
Galerii: Levadia alistas karikavõistluste põnevuslahingus Flora
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Eesti karikavõistluste kaheksandikfinaalis kohtusid omavahel Levadia ja Flora. Põneva kohtumise suutis lõpuminutitel oma kasuks kallutada Levadia.

Mäng algas kohe algusest peale võitluslikult ja esimese ohtliku olukorrani jõudis Levadia 12. minutil, kui Muamer Svraka sai ohtlikult löögile, aga Mait Toom oli väravas valmis ja püüdis palli. Seejärel katsetas Toomi veel ka Cem Felek, kelle löök siiski värava keskele lendas.

34. minutil viis aga Mark Anders Lepik hoopis Flora 1:0 juhtima. Igor Dudarevi eksimuse tagajärjel palli võitnud Lepik suutis end löögile mängida ja nii Flora juhtima viia. Kuid juba kuus minutit hiljem suutis Flora kaitsja Hendrik Pürg teha kingituse vastu ja nii viigistas Roman Debelko mänguseisu poolajaks 1:1 peale.

Kohe teise poolaja alguses tekkis Floral võimalus värav lüüa, kui Madis Vihmanni käärlöögi suunas Lepik peaga latti, jätkuolukorras lõi Rauno Alliku peale, aga rikošetist põrganud pall jääb värava joonele, kust Sergei Lepmets selle kinni püüdis.

Kuigi poolaja jooksul oli veel väiksemaid võimalusi, tundus mäng minevat lisaajale. 88. minutil teenis Levadia heast kohast karistuslöögi, mille Juri Tkatšuk filigraanselt väravanurka keerutas ja nii Levadiale 2:1 võidu tagas.

«Võrdne mäng oli, aga see pidi kummagi kasuks kalduma. Levadia kasutas ära selle karistuslöögi mis nad said, ega rohkem neil võimalusi polnud. See, et edasi ei pääsenud jääb muidugi kripeldama,» lausus Flora kaitsja Madis Vihmann pärast mängu.

«Tahtsime pärast viimast kaotust Florale end tõestada. Täna oli kõik väga hea, agressiivsus oli olemas ja taktika paigas. Üks viga kripeldab, aga see on jalgpall, pole midagi teha. Arvan, et olime võitu väärt,» rääkis pärast mängu õnnelik Levadia kaitsja Dimitri Kruglov.

Märksõnad
Tagasi üles