Rabedalt alanud mängus tuli esimest korvi oodata üle kahe minuti, kui lõpuks Laden Lucas tabas kaks vabaviset. Pool minutit hiljem tõi mängust esimesed punktid Chavaugn Lewis. Kalevi 4:0 edu oli ka 24:23 lõppenud avaveerandi suurim vahe. Teisel veerandil pääses Eesti meisterklubi ka korraks viie punktiga juhtima, kuid poolajaks oli edu kahanenud taas 49:47 peale.
Poolajalt naasid meeskonnad suurenenud tahtega kaugelt kätt proovida ning avaveerandi seitse tabanud kolmepunktiviset tehti täis juba järgmise kümne minutiga – vennalikult jagades kokku seitse ühele, seitse teisele – ja tabloo näitas Kalevi 71:68 edu. Viimasel veerandajal kasvatati seda tasapisi ja võeti lõpuks kindel võit.
Postimehe tähelepanekud uue hooaja avalahingult:
Rabe algus, nagu uuele hooajale kohane. See väljendus nii tablool, kui skoori avamiseks kulus kahe meeskonna peale üle kahe minuti, aga ka kalevlaste kaitsemängus. Eriti hästi tuli Ventspilsi meestel välja kattest kaitsjate vahetamine, mistõttu tekkisid rünnakutel harjumatu regulaarsusega Taavet-Koljat paarid. Õnneks ei suutnud lätlased neid võimalusi enamasti ära kasutada.
Selged ebakõlad olid ka Ventspilsi mängus ja lätlasest tagamängija Rihards Lomazs oli sinimustvalgete prillidega vaadates pidevalt meeldivalt ärritunud, kui mõni tema leegionär ei pannud korraldusi tähele ja otsustas kokkulepitud lahenduse asemel rünnakul omavolitseda. Seda taas tihti ebaõnnestunult.
Veavaev. Kas see võiks olla eestikeelne vaste foul trouble’ile? Igatahes jättis oma korvi all agressiivselt mänginud Kalev/Cramo mängule selge jälje, et meeskonna vaieldamatult kõige ägedama soenguga mängumees Reggie Lynch sai juba teise veerandi keskel kirja oma kolmanda vea. Üldse kõlas kohtunike vile kuidagi eriti lihtsalt – algul kahjuks kalevlaste, hiljem aga üpris võrdselt mõlema meeskonna vastu. (Kangur kohtunikule: «Aitab, raisk!») See tähendas, et väga kompaktselt ja füüsiliselt alanud mäng muutus vigade kogunemisel palju avatumaks. Teisel poolajal eelistasid mõlemad meeskonnad seetõttu juba kaugelt visata.