Mullu hundipassi saanud venelane saab F1-sarjas uue võimaluse

Daniil Kvjat aasta tagasi Singapuris. Ohtrad eksimused olid põhjuseks, miks mehele Red Bulli tiimidest ust näidati.

FOTO: HOCH ZWEI / imago/HochZwei

Aasta tagasi näis Daniil Kvjati vormelikarjäär olevat otsas. Venelane tagandati esmalt Red Bulli esindusmeeskonnast Toro Rossosse ning peagi lasti ta sealtki lahti. 2019. aastal saab Kvjat F1-sarjas aga uue võimaluse ja seda taas Toro Rosso ridades.

«Ma tahan tänada Red Bulli ja Toro Rossot mulle selle võimaluse andmise eest,» sõnas Kvjat meeskonna pressiteate vahendusel. «Mul on eriti hea meel, et naasen võistkonda, mida ma nõnda hästi tean. Toro Rossos olen alati end koduselt tundnud ja usun, et sama kehtib ka järgmisel hooajal.»

Tänavu oli Kvjat ametis Ferrari meeskonna testisõitjana. «Isegi kui mu töö oli põhiliselt simulaatoripõhine, õppisin siiski palju ning ma tunnen end tugevama ja olen paremini valmis, kui Toro Rossost lahkudes. Ma ei kaotanud kunagi lootust taas võidu sõita. Olen jätkuvalt noor ja end vormis hoidnud, et olla kohe valmis, kui võimalus peaks avanema,» lisas Kvjat.

Toro Rosso pole oma teist sõitjat tulevaks hooajaks veel nimetanud. Brendon Hartley tõenäoliselt tiimis ei jätka ja Pierre Gasly siirdub Red Bulli asendamaks Renault'ga liituvat Daniel Ricciardot.

Järgmisel aastal sõidab F1-sarjas tõenäoliselt kaks venelast, sest Sergei Sirotkinilt oodatakse Williamsiga lepingu pikendamist.

Tagasi üles