R, 24.03.2023

Putinilt hoiatada saanud Hamilton: see polnud mina, vaid keegi teine

Kristjan Jaak Kangur
Putinilt hoiatada saanud Hamilton: see polnud mina, vaid keegi teine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vladimir Putin autasustab võidu kingitusena kätte saanud Lewis Hamiltoni. Päeva kiireim mees Valtteri Bottas vaatab kivinäoga mujale.
Vladimir Putin autasustab võidu kingitusena kätte saanud Lewis Hamiltoni. Päeva kiireim mees Valtteri Bottas vaatab kivinäoga mujale. Foto: James Moy / James Moy Photography/PA Images / Scanpix

Sotšis peetud vormel 1 Venemaa GP järel pjedestaalile jõudnud kolmikut õnnitlema saabunud Venemaa president Vladimir Putin võttis alustuseks ette võitja Lewis Hamiltoni, kes teda kolme aasta eest samal poodiumil seistes šampanjadušiga kostitas.

«Te muudkui võidate siin,» muigas tõlgi abi kasutanud Putin toonasele sündmusele viidates. «Seekord ma teid šampanjaga ei pritsi. Ja üldse, see ei olnud mina, see oli keegi teine!» naljatas Hamilton vastu. Pjedestaali kõrgeimal astmel seistes oli ta sedapuhku tõesti šampanjapudeli avamisega tagasihoidlikum, oodates, kuni Putin oli silmapiirilt kadunud.

Tõenäoliselt oli vaoshoituse põhjuseks aga ennekõike asjaolu, et Hamilton kerkis võitjaks tänu meeskonnakorraldusele. Valtteri Bottas oli temast selgelt kiirem, kuid pidi MM-tiitli heitlust arvestades võidu Hamiltonile loovutama. Britt kasvatas edu kolmanda koha saanud Sebastian Vetteli ees veel kümne punkti võrra ning juhib nüüd sarja sakslase ees juba 50-punktilise eduga. Venemaal on vormel 1 etappi peetud viis viimast aastat, Hamilton on võitnud kolmel korral.

Märksõnad
Tagasi üles