Nowitzkilt kiita saanud Müürsepp võeti NBA kunagises koduklubis ülisoojalt vastu

Martin Müürsepp kohtus Dallases endiste meeskonnakaaslaste Dirk Nowitzki ja Michael Finleyga.

FOTO: Lauri Lippmaa

Eesti kõigi aegade edukaim korvpallur Martin Müürsepp kohtus Dallases NBA staaride Dirk Nowitzki ja Michael Finleyga nende kunagises koduklubis Dallas Mavericks, kus ta sai ülisooja vastuvõtu osaliseks.

Dallases juba 20. hooaega mängiv Nowitzki kiitis Müürseppa ja ütles, et teab teda juba aastaid. «Martin on suurepärase võitlusvaimuga, tal on tahe võita ning tema vastu on raske mängida,» sõnas Nowitzki. «Ta on korvpalli alati väärikalt mänginud. Martin oli osa Mavericksi süsteemist ja sealt läks ta edasi Euroopasse, kus tegi suurepärase karjääri.»

Müürsepa sõnul teab ta Nowitzkit juba Euroopa meistrivõistluste valikmängude aegadest, kui Eesti mängis Saksamaa vastu. «Mäletan väga hästi mängu, kus ta oli haige ja enne platsile tulekut oksendas sealsamas veel, siis viskas kohe kolmese ja edasi oli jälle omas elemendis,» meenutas Müürsepp aastatetagust kohtumist. «Pidurdamatu mees. Üksi vedas Saksamaad, mis sel ajal oli hirmkõva meeskond. Kui rünnakul pall talle anti, siis polnud mõtet teda murda, ta viskas kõik sisse. Jah, see on üks mängija, kes on pidurdamatu!»

Martin Müürsepp kohtus Dallases endiste meeskonnakaaslaste Dirk Nowitzki ja Michael Finleyga.

FOTO: Lauri Lippmaa

«Ma ei uskunud, et niivõrd sõbralik vastuvõtt meid ootab,» ütles maailma unistuste liigas NBAs pallinud Müürsepp. «Meid võeti vastu kui oma inimesi ning meile pühendati palju aega ja tähelepanu. Tihtipeale ei mahu NBAs egod ühte tuppa ära, seda näeb telgitagustes pidevalt, nii toona kui ka tänapäeval. Näiteks mängijakarjääri lõpetanud Michael Finley, kes võitis San Antonio Spursiga 2007. aastal NBA meistritiitli, töötab front office’is ja on väga ladna suhtumisega. Nii mõnedki temasuguse kaliibriga mehed ei ole kaugeltki sellised.»

Kaks korda NBA All-Star meeskonda valitud Finley leidis Müürsepa kohta vaid kiidusõnu. «Martin oli väga atleetlik ja osav, erakordselt liikuv ning kõva donkaja. Ta oli mulle kõva konkurent, kuna tegime trennides sageli pealtpanekuvõistlusi.»

Finley oli Müürsepa tuleku eel sisuliselt Dallase meeskonna liider, aasta pärast Müürsepa lahkumist NBAs liitusid meeskonnaga ka Steve Nash ja sakslane Dirk Nowitzki ning kolmikust sai aastate jooksul NBA üks ohtlikemaid ründeliine.

Müürsepp rändab USAs koos austraallasest endise tippkorvpalluri Chris Ansteyga, kellega mängiti lisaks Dallase klubile üheskoos ka Venemaal ja Austraalias.

Müürsepast valmiv 12-osaline saatesari «Mürka: viimane lahing» jookseb Kanal 2 eetris  pühapäeviti. «Viimane lahing» leiab aset 26. septembril 2019. aastal Saku suurhallis, sooduspiletid on müügil aasta lõpuni Piletilevis.

Martin Müürsepp kohtus Dallases endiste meeskonnakaaslaste Dirk Nowitzki ja Michael Finleyga.

FOTO: Lauri Lippmaa

Tagasi üles