Kris Ilves
Taijo Teniste.
Taijo Teniste. Foto: brann.no

Eesti jalgpallikoondise paremkaitsja Taijo Teniste säras oma koduklubi Bergeni Branni eest debüütväravaga.

Brann mängis Norra jalgpallimeistrivõistluste 25. voorus koduväljakul 1:1 viiki Matvei Igoneni koduklubi Lilleströmiga. Teniste kuulus Branni algkoosseisu ja sai jala valgeks 64. minutil. Lilleströmi eest vastas 14 minutit hiljem Kristoffer Odemarksbakken. Eesti väravavaht Igonen jälgis kohtumist Lilleströmi vahetuspingilt.

Tegu oli Teniste karjääri teise väravaga Norra kõrgliiigas, kuid esimene värav sündis siis, kui äärekaitsja mängis Sogndali ridades.

Brann - Lilleström mängu tipphetked (Teniste värav alates 2.07):

Neljapäeval Euroopa liigas ajaloolised kolm punkti teeninud Joonas Tamme tööandja Sarpsborg kaotas võõral väljakul 0:1 Startile. Eesti koondise keskkaitsja rassis väljakul algusest lõpuni.

Eesti koondise poolkaitsja Brent Lepistu ja väravavahi Andreas Vaikla leivaisa Kristiansund sai koduväljakul 5:1 jagu Joel Lindpere endisest koduklubist Tromsö. Eesti mehed jälgisid võidumängu vahetuspingilt.

Norra jalgpalli kõrgliiga Eliteserien tabelitipp: Rosenborg 53 punkti, Brann 49 p, Molde 46, Haugesund 44. Enar Jäägeri koduklubi Valerenga hoiab 37 punktiga seitsmendat, Kristiansund 34 silmaga kaheksandat, 32 punkti kogunud Saprsborg kümnendat ja Lilleström 26 punktiga 13. kohta.