Marit Björgeni Pyeongchangi dopinguproov purunes

Marit Björgen.

FOTO: LEHTIKUVA / REUTERS

Saksamaa ringhääling ARD paljastas esmaspäeval, et tänavustel olümpiamängudel Pyeongchangis ei teinud dopingulabor korralikult tööd.

Selle paljastuse järel tunnistas Norra suusakuninganna Marit Björgen, et ka temal oli dopingukontrollis intsident, mistõttu elas ta mõnda aega hirmus, vahendas ERR Sport.

38-aastane Björgen, kes võitis Pyeongchangis kaks kulda, hõbeda ja kaks pronksi, tunnistas Norra Rahvusringhäälingule (NRK), et ühes dopingukontrollis purunes klaaspurk, kus oli tema uriiniproov.

«Kui hakkasin kontrollile andma purke, kus olid minu A- ja B-proovid ja korki keerasin, läks see tükkideks. Mul on hea meel, et mul oli arst kaasas, sest tema märkas, et purgis olid mõrad,» meenutas Björgen.

ARDi kinnitusel on nende käsutuses video, kust on näha, kuidas uriiniproove täis olnud külmkapi uks on pärani lahti ning kontrollruumis käisid isikud, kes dopinguprotseduuridega seotud polnudki. Telekanali väitel olid lauale jäetud ka dokumente.

Saksamaa spordijuristi Michael Lehneri arvates pole välistatud, et kõik Pyeongchangis võetud dopinguproovid võidakse kuulutada õigustühiseks.

«WADA loodud standarditest astuti lihtsalt üle. Pole midagi lihtsamat, kui öelda, et iga proov, mis dopingulaboris võeti, on täiesti kasutu.»

Tagasi üles