USA kindlalt alistanud Eesti korvpallitiim jäi noorte olümpial napilt veerandfinaalist välja

Eesti 3x3 korvpallitiim noorte olümpial.

FOTO: EOK

Buenoses Aireses toimuvatel noorte olümpiamängudel alistas Eesti poiste 3x3 korvpallimeeskond alagrupimängus USA, kuid veerandfinaali pääsu blokeeris otsustav alagrupimäng Venemaaga, kellele tuli lisaajal alla vanduda ülinapilt 21:22.

Eilses esimeses mängus USAga jäi Eesti alguses 9:12 taha, aga siis võttis meeskond end kokku ning mängu teisel poolel viskasid eestlased tabavalt kaugelt peale ja näitasid hingestatud meeskonnamängu. Tulemuseks kindel võit USA üle 21:14.

Enne viimast alagrupimängu oli Eestil sellega kirjas kaks võitu – USA ja avapäevast Mongoolia (22:13) üle – ning üks kaotus – Argentiinale (19:22). Edasipääs sõltus viimasest alagrupimängust Venemaaga, keda tuli veerandfinaali jõudmiseks kindlasti võita.

Eesti alustas tugevalt, kuid siis tuli väike mõõn sisse, vastased kogusid hoogu ja viigistasid. Teises pooles kujunes mäng väga võistluslikuks ning seisult 20:20 tuli minna lisaajale. Eesti täitis eesmärgi saada esimesest rünnakust vähemalt üks punkt, kuid paraku tuli sellele otsa kohe vastaste kahepunktiline kaugvise. Sellega sai mäng mängitud – tablool 22:21 Venemaa kasuks.

Eesti eest mängisid Kerr Kriisa, Aleksander Oliver Hint, Arthur Herman Entsik ja Jaan Erik Lepp.

Noorteolümpial jätkab alagrupimängudega veel Eesti 3x3 naiskond, kellel seisavad pühapäeval ees kaks viimast alagrupimängu Tšehhi ja Austraaliaga. Praegu on mängija vigastuse tõttu poolteist kohtumist platsil kolmekesi võidelnud naiskonnal kirjas kaks kaotust: Hollandile 12:22 ja Hispaaniale 11:21.

Iga nelja aasta tagant toimuvad noorte olümpiamängud peetakse tänavu 6.-18. oktoobril Buenos Aireses, kus osaleb 206 riigist ligi 4000 sportlast vanuses 15-18. Suviste noortemängude kavas on 32 spordiala, sealhulgas mitmed olümpiavõistluste debüüdi tegevad alad: BMX freestyle, lohesurf, breiktants ja rannakäsipall. Tänavused noorte olümpiamängud on üldse esimene olümpiavõistlus, kus osaleb võrdne arv mees- ja naissportlasi.

Eesti koondis on seni suurim – 23 sportlast kaheksal alal (kergejõustikus, ujumises, sõudmises, 3x3 noormeeste ja neidude korvpallis, iluvõimlemises, karates, naistemaadluses ja vibulaskmises). Neist pooltel aladel võistlevad Eesti sportlased noorteolümpial esmakordselt. Samuti on eriline see, et esmakordselt pole ükski meie sportlane noorteolümpial osalemas kutsega - kõik koondise liikmed on oma tulemustega kvalifitseerunud.

Tagasi üles