Soome peatreener: mängisime kui kodus ja väärisime võitu

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Markku Kanerva on tüürinud Soome jalgpalli uuele tõusule. FOTO: Tairo Lutter

FOTO: Tairo Lutter

Kuula artiklit

Soome jalgpallikoondise peatreener Markku Kanerva oli pärast Rahvuste liiga teist järjestikkust 1:0 võitu Eesti üle tänulik nii hoolealustele kui meeskonda toetanud 3000 kaasaelajale.

«Muidugi olen täna õhtul väga õnnelik mees. Me kõik oleme väga õnnelikud mehed. Eelkõige muidugi suurepärase tulemuse, aga ka imelise toetuse pärast. Meie fännid lõid meile tõesti justkui kodumängu tunde,» rõhutas Kanerva.

Ta tõstis esile meeskonna töömoraali. «Eesti tegi meie elu raskeks. Eriti teisel poolajal keskendusid nad meilt vähimagi ruumi äravõtmisele. Aga olime äärmiselt kannatlikult ja ma tunnen selle üle suurt rõõmu. Meil ei olnud küll palju kindlaid võimalusi, aga lõpuks jõudsime oma hetke ära oodata. Arvan, et väärisime võitu,» hindas Kanerva.

Ta märkis, et Eesti taktikaline uuendus ei üllatanud teda. «Olin valmis, et Martin Reim muudab pärast Turu-mängu midagi ja läheb viieselt kaitseliinilt üle neljasele. Nii läkski. Teisel poolajal muutus ta skeem meie surve all selgelt 4-5-1ks. Kiidan Eesti kaitsemängu, aga ka enda poiste iseloomu. Vaimutugevus on selle meeskonna suur trump.»

Kui Eesti on alustanud kolme 0:1 kaotuse, siis Soome omakorda kolme 1:0 võiduga. «Tabeliseis on hea ja meie suur unistus ajalugu teha endiselt elus. Aga kaks rasket mängu on ees. Ja isegi juhul, kui meil tõesti õnnestub alagrupp võita, ootab veel kaks rasket mängu,» muigas Kanerva.

Tagasi üles